« Zeytinyağlı yaprak sarması | Main | tiramisu kupları »

12/04/2004

Comments

Nurten

Sevgili Hatice, Her zamanki gibi tariflerini her gün büyük bir keyifle ve merakla takip ediyorum. Sana bir önerim olacak; Annemin Tarifler, Ayşe’nin Tarifleri, Ayşe’nin Tarifleri, Teyzem Leyla Eren’in Tarifler köşene Anneannemin Tarifleri bölümünü de ekleyebilirsen çok hoş olacağı kanısındayım.

Anneannenin ıspanak kavurması tarifini yazabilir misin ve annenin, teyzenin ve anneannenin tariflerine daha çok yer vermeni rica ederim.

Sana başarılar ve kolaylıklar dilerim.

Sevgilerimle,

Nurten KOÇ

hatice

Nurten, anneannemin tarifleri bölümünü düşüneceğim. annem birkaç tarif daha hatırlıyorsa belki böyle bir bölüm açabilirim. ıspanak kavurmasını da yakında yapıp yazacağım...

yasemin

kızartmaya havuç da ekleyebilirsin.üstüne sarımsaklı ya da sadece tuzlu yoğutta güzel oluyor.

derya

Yaben bu siteye bayılıyorum hepsi birbirinden güzel tarifler var teşekkür ederim canım ya

yesim

ya mukemmel hersey) ben rejim yapamiyorum) burayi okuyorum surekli ve her okudugumda kalkip bisey yiyorum, goruntuleri cok guzel, ben buradakiler gibi becerikli degilim ama deneyecegim bisey, 3 ay once falan kesfettim burayi ve Hatice ailen de seninle gurur duyar sanirim hem universite mezunu hem de cok iyi bir ev hanimi olabilirsin, sana mail atmistim Kanada dan, dilerim hepiniz saglikli ve lezzetli gunler gecirirsiniz.

burcak

ben de yesime katiliyorum.. bu fotolara bakinca istah aciliyor, tarifler okuyunca cok yapilasi geliyor (sitenin en iyi taraflarindan biri bence haticenin ozenli ve detayli tarifleri, soru isareti birakmadan yaziyor olman isi cok kolaylastiriyor) dolayisi ile surekli bir yemek durumu sozkonusu.. hatice sen ve ailen nasi hallediyorsunuz kilo durumunu?

gizem

anneannenize allahtan rahmet diliyorum huzur içinde yatsın inşallah. inanın benimde en sevdiğim yemeklerden biridir bu kızartma ama yağı dolayısıylada kilo yapıyor allahtan ne kadar yesemde kilo alan bi bünyem yok.elinize sağlık

ozlem

merhaba arkadaslar,karnim cok acikdigi icin yapacak ve yiyecek biseyler ariyorum.bence kizartmadan sikayet edenler ve rejim yapanlar icin yeni bir yol denemenizi tavsiye ediyorum.firini yuksek derecede isitiyorsunuz.(usa sitilindeki firinim oldugu icin broil isitmayi kastediyorum-yani ustten)ayni sebzeleri istediginiz bicimde dogradikdan sonra firin tepsisine diziyorsunuz.uzerine 1-2 kasik zeytinyagi ve tuz ilave edip firina atiyorsunuz.dikkatli olun cok kisa suruyor.ve de cok saglikli.hatta ben ararsira yapip dondurucuya atiyorum.yemeklerin yanina aparatif cok guzel oluyo.denemenizi tavsiye ederim.uzerine domates sosunuda yapabilirsiniz.(hamile olman zorlugu-hemen gidip yapacagim cok acikdim)
sevgiyle kalin ellerinize saglik
ozlem

Dilara

Merhabalar,ben kızartmayı biraz farklı yapıyorum.Patlıcan ve kabakları yuvarlak şekilde ince ince doğrayıp una buluyorum ve öyle kızartıyorum.Özellikle kabaklar harika oluyor ve çok yağlı olmuyor.Herkese sevgiler..

Nesrin

Merhabalar,
ben patlicanlari kizartma konusunda hic bir zaman basarili olamadim. koydugum butun yagi cekiyorlar ve bir kizartma icin cok fazla yag harciyorum. sonucta kizartmam cok yagli oluyor. bunun var mi herhangi bir usulu bayanlar? neyi yanlis yapiyorum ben :)
herkese sevgiler

deniz

yemek tariflerinizi çok begendim.arzu ederseniz kızartma çok seven ve yiyemeyen bayanlara bir tarif verebilirim.hoşçakalın

ines

Merhaba

Nesrine aynen katılıyorum. patlıcanlar vıcık vıcık yağ oluyor. sorun ne anlayamadım :(

GÜL

yorumlar yazılalı baya olmus dıye cvp yazmayacaktım.sonuncusu bugun yazılmıs. PATLICANLARI ALACA SOYDUKTAN SONRA DILIMLEYIP TUZLU SOGUK SUDA BEKLETIYORUM.YAG KIZINCA SUYUNU SIKMADAN HAVLUYA KOYUYORUM.ORADANDA KIZARTMA TAVASINA.BOYLECE ICINE SUYU CEKIYO,YAG CEKMIYOR.ETRAF YAG OLMASIN DIYEDE TENCERENIN AGZINADA GAZETE KOYUP DIKKATLICE KIZARTIYORUM.insallah yardımcı olmusumdur

gülgün

hatta suyun içine şeker de katarsanız kızartmalar daha da lezzetli oluyor.
tavsiye ederim.

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been saved. Comments are moderated and will not appear until approved by the author. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Comments are moderated, and will not appear until the author has approved them.

Your Information

(Name and email address are required. Email address will not be displayed with the comment.)