« yemek fotoğrafı çekim teknikleri | Main | yemek fotoğrafı çekim teknikleri II »

28/05/2004

Comments

sibel

merhaba herkese,

islak kek tarifinin sevilmesinden cesaret alarak bir kurabiye tarifi de ben yazmak istiyorum:

uzumlu kurabiye:

60 gr. margarin eritilecek
1/2 bardak seker
1/4 bardak sıvıyag
1,5 kasik yogurt
1 yumurta (sarisi uzerine surulmek uzere ayrilacak)
1 bardak uzum
istege bagli olarak ceviz de eklenebilir
1 tatli kasigi tarcin
1/2 paket vanilya
1/2 paket kabartma tozu
alabildigi kadar un
karistirilip kurabiye kaliplari ile seiklendirilip uzerine yumurta sarisi suruldukten sonra 180 derecede 25 dakika firinlanacak..

kitir kitir, bol uzumlu, yaklasik 20-22 adet kurabiye oluyor.

guzel gunler

cansu

merhaba sibel,
Islak kek tarifin gerçekten çok güzeldi, nerdeyse her haftasonu yapıyorum. Bu tarifte güzele benziyor ama ben daha yemek olayında yeni olduğum için "aldığı kadar un" kısmı bana birşey ifade edemiyor:((( Yaklaşık kaç bardak, fincan veya kaşık un koyuyorsun sen?

sibel

cansu,

sanırım 3,5 ya da 4 bardak yeterli, hic olcmedim simdiye kadar.. hamur eline yapismayi birakip yuvarlanana kadar un koymak yeterli oluyor ama... bir dahaki yapisimda mutlaka olcecegim..

hatice

sibel, tarifin için çok teşekkürler!

dilek molbay

Merhaba,
Sitenizi her gün büyük bir keyifle izliyor, zaman buldukça da tarifleri denemeye gayret ediyorum. Yemek tariflerinin dışında yaratıcılığınızı kullanarak yaptıklarınız da çok hoş. Paylaşımınız için teşekkürler.
Kafesli tartınızı o kadar beğendim ki haftada en az iki kez yapıyor, konuklarıma tattırıyorum. Annemin de benzer bir kafesli tart tarifi vardır ama bunun ölçüleri çok daha iyi tutuyor. Ben tam buğday unuyla pişirmeyi denedim; damak tadına uyanlar için hoş bir farklılık olabilir.

Sevgiyle kalın

hatice

dilek hanım yorumunuz için çok teşekkür ederim. teyzemin tart tarifi de gerçekten güzel olmuştu. yorumunuzu ona da ileteceğim.

ayşe aksu

sevgili hatice
bir kaç gün önce susamlı kurabiye tarifini denedim.aman ya rabbi bir kurabiye bu kadar mı güzel kokar?tek kelimeyle harikaydı.hatta kurabiyeyle arası hiç hoş olmayan eşim de çok beğendi.bundan sonra sık sık yapacağım.eline yüreğine sağlık.

Sibel

Hatice, bu kurabiyeler de müthiş oldu! Bu gidişle sitedeki tüm kurabiyeleri deneyeceğim, tariflerine çok güveniyorum ve asla yanılmıyorum. Kavrulmuş susamlar gerçekten de çok hoş bir çıtırlık ve lezzet verdi, bakalım iş arkadaşlarım da beğenecekler mi? Sevgiler!

senem ışık

Sevgili Hatice,tariflerini derinlemesine inceleme fırsatını yeni yeni buluyorum.Daha az malzeme gerektiren farklı bir susamlı kurabiye tarifi de benden.
Susamlı Kurabiye:
1 paket oda ısısında margarin
3,5 yemek kaşığı pudra şekeri
3,5 su bardağı un
1 su bardağı susam
180 derecede pişirilir.üzerine pudra şekeri serpilir.Afiyet olsun.
SEVGİLER.

aysun

ben yeni bir işe başladım ve ilk hafta şirketin pikniği varmış iş performansımla olduğu kadar mutfak marifetimlede göz doldurmak istedim farklı tarifler arıyordum tabii kolay olanlarından sitenizde buldum çok teşekkür ederim bakalım yaptıklarımı beğenecekler mi sonucu yazarım yıne

berna

merhaba,
ben içinde yumurta olmayan klasik kurabiye tarifi arıyorum içinizden bana yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim

nazgül

susamlı kurabiye gerçekten müthiş herkese tavsiye ediyorum ben şeker oranını biraz arttırarak yaptım susam çok güzel bir tat veriyor teşekkürler hatice

nazgül

susamlı kurabiye gerçekten müthiş herkese tavsiye ediyorum ben şeker oranını biraz arttırarak yaptım susam çok güzel bir tat veriyor teşekkürler hatice

nazgül

bu kurabiye gerçekten çok güzel herkese tavsiye ediyorum kurabiye sevmeyen biri olarak ben bile çok fazla yedim şeker miktarını biraz arttırdım şekerli daha güzel oluyor

reyhan

siz yapdiniz yemeklerin cok seviyorum

Ozlem

Ben denedim ama pek olmadi. Bir paket margarin yaziyor kac gram olarak yazarmisiniz cok sevinirim.

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been saved. Comments are moderated and will not appear until approved by the author. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Comments are moderated, and will not appear until the author has approved them.

Your Information

(Name and email address are required. Email address will not be displayed with the comment.)