« kereviç kalıbı | Main | bayramınız kutlu olsun! »

12/11/2004

Comments

seyma

Selam Hatice kuzu kapama harika görünüyor ,diyet yapiyorum ve bu görüntü beni mahvetti,en kisa zamanda denicem.Teyzenin ellerine saglik.

yasemin baydaş

hatice selam
kasaptan eti alırken nasıl isteyelim bir özelliği varmı
herkesin güzel ve sevdikleriyle güzel bir bayram geçirmesi temennisiyle

Tesnim METE

Sevgili Yasemin sanirim kapamalik kuzu eti diye istemek yeterli gelecektir,benim de ilk aklima takilan soru bu olmustu ama tarifte yazildigina gore istemek gerekiyor diye dusundum.

Sevgiler!!
Tesnim

Nuray

Sevgili Hatice,
Tarifin harika görünüyor. Bayramda mutlaka deneyeceğim.Senin ve ailenin bayramını kutlarım.
Sevgiler.

rukiye

merhaba,yemek çok güzel de ;ben şu 100'e 100 işini pek anlamıyorum galiba.üstünü kapatacak kadar mı demek?herkese iyi bayramlar.

deniz a

anneemin yaptigi kuzu kapama bol bol yesillik gerektirdigi icin hep baharda yapilir, annem kapanin icinme bir demet sogan, bir demet derotu, arapsaci, radika, baharda bulabildigi butun yesillikleri koyar,ama hic salca koymaz. yaninda marul salatasi ve cilek de olunca baharin gelisini kutlama yemegi olur bir cesit.belki bahar geldiginde oyle de dener, yazarsin hatice, ne dersin? bu kapama ise renkleri ve icerigi acisindan hem burdaki iklime, hem de kapali havaya daha cok yakisiyor gibi. keske kuzu bulsam da denesem!!

meral

merhaba hatice,umarim bu mesaja c.tesiden once okuma ve cevap verme sansin olur.kuzu kapama etini malesef bulundugum ulkede bulmam zor.rostloluk kuzu eti aldim,yaglari alinms acaba o olurmu?olmaz ise nasil bir et bakinmamiz lazim.simdiden tesekkurler
meral

esra-denizli

merabalar. bugün kapama yapacaktım. bu tarifede bir göz atayım dedim daha önce görmüştüm ama dikkatli okumamıştım. bizim yaptığımız kapamadan çokfarklı olduğu için yazıyorum. belki tadı benziyordur ama. aslında bizim yaptığımız kapama: etleri, patatesleri, soğanı; salça ve az zeytinyağıyla biraz ovaladıktan sonra küçük bir kaba(metal) tam dolduracak şekilde koyup; o kabı büyük bir tencerenin içine (ters şekilde)kapatarak oluyor.tencerenin içine de yarısına kadar su koyuyoruz. kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz. baya uzun sürüyor. bu arada içine koyduğumuz kabın, suyun etkisiyle yerinden oynamaması için üstüne bir ağırlık koymamız gerekiyor. ben yarım litre su dolu bir şişe koyuyorum, çokta ağır olmamalı o zaman da olmaz, içine su alamayabilir. kapama piştiğinde eğer tencereye suyunu fazla koyduysanız su artar.o suyu dikkatlice alıp pilavda kullanabilirsiniz. kırmızı pilav derler burda, çok lezzetli olur. kapamayla harika olur.
iyi günler

semih

elif hocam bn semih ismekteki siel hanımın oğlu siteniz çok güzel olmuş

gökçe

hatice hanım çok güzel bir site ve her aradığımı buluorum.Ancak bu kuzu kapama tarifinde 100 e 100 demişsiniz.ne anlama geldiğini çıkartamadım.Açıklarsanız sevinirim.Teşekkürler :)

naile

siteniz harika.cok guzel yemekler var sitenizde.ama kendime guvenip bir turlu deneyemiyorum sizin harika yemeklerinizi

ilhami kilic

bence oyle kuzu kapama olmaz onun adi baska bir seydir gercek kuzu kapama annenizin yaptigi gibi bol yesilliki taze sogan maydonoz dere otlu mevsimine gore pazi yada marula olur tesekurler

bir dost

kuzu kapama değil bu

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been saved. Comments are moderated and will not appear until approved by the author. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Comments are moderated, and will not appear until the author has approved them.

Your Information

(Name and email address are required. Email address will not be displayed with the comment.)