kimono peçete
Resmiye halanın börekleri

kumaş peçetelik

Yagmurlu_istanbulda_kahval2

geçen hafta teyzemlerle yaptığımız kahvaltıda kullandığımız peçeteliklerin nasıl yapıldığı okuyucular tarafından merak edilmişti. sevgili Gönül hanım bana dün gönderdiği kargo ile nasıl yapıldığının anlatıldığı detaylı bir yazı ve sizlere gösterebilmem için yarı dikilmiş bir peçetelik göndermiş. ben daha yeni başladığım için tam anlayamamıştım ama kumaşı ve yazıyı anneme gösterince o bana kumaş üzerinde göstererek anlattı. siz de bu işlere yeni iseniz fotoğrafları ve yazıyı deneyimli birine göstermenizde fayda olabilir.

Gönül hanım, size tüm okuyucular adına tekrar teşekkür ediyorum, gerçekten çok iyisiniz...

kumaş peçete halkası yapımı:

fotoğrafların büyük boyutları için üzerlerine tıklayabilirsiniz.

Paper_flower_4_3desenli ve düz kumaş yüzleri birbirine gelecek şekilde kalıba göre dikiş paysız kesilir. 1 makina ayağından dikip çevrilir ve ütülenir.
Paper_flower_1düz kumaş çiçeklinin üzerine gelecek şekilde 1 nolu kenardan başlanıp saat yönünde bütün kenarlar 2cm. katlanarak ütülenir ve iğnelenir.
Paper_flower_2köşeler açılır ve dikerek tutturulur. köşeler geriye döndürülüp ortadan sabitlenir.
Paper_flower_3desenli olan içleri dışarı doğru büküp ortaya sabitlenir. ortaya bir boncuk dikilir.
tuhafiyecilerde peçete halkası olarak satılan halkaların büyük boyundan alınıp saten kurdaleyle sarılır. başlarken ve biterken yapıştırıcı kullanılır. sonra kullanılan çiçekler ortalanarak halkaya yapıştırılır.

yapacak arkadaşlara kolay gelsin...

Comments

Tesnim Mete

O kadar sirin gorunuyorlar kı bu sekılde kumaslar bulup yapmak ıstıyorum, mısafırlerım bıtsın de :)

Sevgiler!!
Tesnim

mikyop

Bir şey rica edeceğim,mümkünse kalıbın kenar ölçülerini yazabilir misin?
1 numaralı kenar eşittir şu kadar gibi...

yeliz

ya bu petecelikler harikaa.. tesnim ablanın dedigi gibi çokda sirinler.. hatice abla çok tsk....

gonultopcu

sevgili hatice resimlerini çekip çok güzel yapılışını anlatmışsın teşekkür ederim inşaallah isteyen arkadaşlarımda yaparlar o zaman paylaşmanın güzelliğini yaşarım. Tesnim sende hoşgeldin sağol yorumun için
sevgiler

arzu celik

Hatice ve Gonul Hanima cok tesekkurler...en kisa zamanda bu peceliklerden deneyecegim ins...

gonultopcu

mikyop kalıbın bütün kenarları 11.5cm

Melike-1

ayy inanamıyorum bende artık bu güzel peçeteliklerden yapabileceğim.İnsanın elemeği çarşıdan alınandan daha bir kıymetli ve güzel oluyor.en önemlisi; insan birşeyleri becerip ortaya getirince çok mutlu oluyor.Gönül Hn., Hatice ikinizinde ellerine sağlık. çok teşekkür ederim.

Sevgiler...

leyla bilici

sevgili hatice ve gönül hanım bu güzel peçeteliklerin yapımını bizlerle paylaştığınız için çok teşekkürler.ikinizinde ellerine sağlık.hep sevgiyle kalın.

meltem

harika...
özlediğim origamiye tekrar başlamak için kağıt peçete ve kumaş peçetelik iyi bir fırsat. gönül hanım'a da çok teşekkür ediyorum. bizimle peçetelik yapımını paylaştığı için.

Şenay GÜL

Gönül hanıma çok tesekkur ederız ,ellerine sağlık, arkadaslar aramızda bu tur becerılerı olanlar varsa bızımle paylasırsalar cok mutlu oluruz..bu sıte bır yemek sıtesınden öte..her turlu bılgı ve becerıyı paylaşabılecegımız bır yer oldu..

Sevgi İle..

Aşkın

Çok teşekkürler. İnternette bütün arama motorlarında peçete katlama ile ilgili bilgileri
araştırdım. Bence bir yemeği lezzetli yapmak kadar iyi bir görünümle sunmak da çok önemli. Peçetelerde bu sunumu tamamlayan en önemli aksesuarlar. Peçetelik ve özellikle peçete katlama ile ilgili bilgilerinizi bizlerle de paylaşırsanız çok mutlu oluruz. Sevgiler..

mikyop

Teşekkürler Gönül hanım.Ellerinize sağlıkkkk

özge

sevgili gönül hanım benim annem de bu peçeteliklerden yaptı fakat bana öğretmemişti size çok teşekkürler bizimle bu güzellikleri paylaştığınız için.sevgiler...

Türkân Gökbakar

Merhabalaaaarr, Gönül hanım ve Hatice hanım ilginize teşekkürler bu kalıpları aldım inşallah hafta sonu yapmak için zaman yaratacağım. Çok teşekkürler. Bu internet gerçekten bir harika. Site sahibine de ayrıca teşekkürler. Herkese selam ve sevgiler. Türkân GÖKBAKAR

cavidan

merhaba, öncelikle gönül hanıma ve tabiki hatice sana teşekkür ederim. siteye her girdiğimde büyük keyif alıyorum. peçeteliği bu hafta sonu bende deneyeceğim çok merak ettim.umarım yapabilirim. herşey için tekrar teşekkürler...
sevgiler.

sezgi

sevgili gönül hanım, benim halam da bu peçeteliklerden yapar fakat bana öğretmemişti size ve hatice hanıma çok teşekkürler bizimle bu güzellikleri paylaştığınız için.sevgiler...

Nilgün

Sevgili Gönül hanim...,Ben Hamburgdan Nilgün. Pecetelerinizi gördüm ve cok begendim,benim ablamda yapardi ama hic ilgimi cekmemisti..sizin kilerini cok begendim.Beni bu konuda bilgilendirirseniz size minnettar kalirim.

Sevgilerimle...!!!!

gonul topcu

nilgün hanım
beğenmenize sevindim yapılışını sevgili hatice ekledi zaten biraz el sanatlarına yatkınlığınız varsa yapabilirsiniz zor bir şey değil
sevgiler

huriye

saten kurdelelerle yapılan örtüler hk. bilginiz var mı?

zeliha

gerçekten bir harika teşekkür ederim

ifakat elibol

çok güzel olmuuuuuuş böyle güzel şeyleri nasıl buluyorsunuz çaok şaşırıyorum bide ben bu kumaşları nerden bulabilirim.

tülayözçelik

çok güzel bisite çokmemnunun olduk ramazanda yemekleri burdan yapıyorum

sevgi

mükemmel dekorasyon fikirleri cok tessekkür ederim

Fatma G.Y.

Harikasınız yaaa, diyecek bişey bulamıyorum, google de nası-nerden en güzelini satın alırım diye arama yaparken çok hoşuma giden el işi kendi el işimle yapabileceğim bir peçetelik çıktı karşıma ve yine en çok sevdiğim sitelerden biri olan PORTAKAL AĞACINDA çıktı bu karşıma..

Gönül hn ve Hatice hn çok teşekkürler, bu güzellikleri ayrıntılı bi şekilde bizlerle paylaştıkalrı için.

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been saved. Comments are moderated and will not appear until approved by the author. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Comments are moderated, and will not appear until the author has approved them.

Your Information

(Name and email address are required. Email address will not be displayed with the comment.)