« Kırmızı parmak, yeşil parmak | Main | Ot Güzellemesi »

17/10/2008

Comments

Aişe

Merhaba :)

bişey sorucam o bir çay bardağı sıvıyağ ın tamamıyla mı pişirces bonfileleri ?

dilek

harika bir tarif ellerine saglık

raziye

ellerinize sağlık hatice hanım çok güzel görünüyo

medura

S.a.
Bunu bu yazının altında yayınlanmazı adına değil, ulaşabilmek adına yazıyorum. Foruma sürekli spam bırakanlara karşı düşündüğün bir önlem yok mu?

Canan

Merhaba,
Herzamanki gibi bu yemekte çok güzel görünüyor.Görüntüsünden tadının güzel olduğu belli.İyiki böyle bir site hazırlamışsınız.Artık dara düşmek yok ya da dara düştüğün zaman elinin altında birbirinden nefis tariflerle süslü bir sitem var.Bunaldığım zaman hemen sitenize girip tariflerden birini seçip uyguluyorum.İnanın terapi gibi geliyor.Portakal ağacı benim arkadaşım gibi oldu.Sitede dolaşmak bana çok keyif veriyor.Ben sizin mesleğinizi çok merak ediyorum.Acaba mesleğiniz nedir?TDE mezunu olduğunuzu biliyorum ama galiba öğretmenlik yapmıyorsunuz.Allah'a emanet olun.

Hayatın Ta Kendisi Lokantası

Ellerinize sağlık.

Her yaptığınız yemek gibi, buda çok leziz görünüyor.

Yüzünüzden tebessümler hiç eksik olmaz umarım :)

Elif Ö. ZORCAN

Yemek çok lezzetli gözüküyor. Ellerine sağlık Hatice. Sadece yanında yeşil birşeyler aradı gözlerim. Eminim o güzel sofralarında şenlenmiştir yemekler. Ayle İkbal'e de öpücükler...

beyazevim

Merhaba
Yıllar önce aldığım dana etlerini bir türlü pişiremeyince bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine almıştım bonfileyi ve çabucak pişmesine hayran kalmıştım. O günden beri almaya çalışırım. Sizinki de harika görünüyor ellerinize sağlık.

nihalp

hatice hanım sayfanızı yenilediniz teşekkürler.yemek pratik görünüyor ellerinize saglık.

bacı25

hatice harika görünüyor dur bende sizlerle sebzeli bonfile yapımını paylaşayım görsel açıdanda lezzetide sağlığa katkısıda test edilmiş ve onaylanmıştır:))şerit halindeki bonfileleri tencereye alıyoruz yağsız teflon daha makbul 5 dk harlı ateşten sonra suyu çıkınca en düşük devirde pişmeye bırakıyoruz sonra sırayla az bir zeytinyağı verev kesilmiş 2 havuç 2 adet çekirdeği çıkarılmış verev kesilmiş kabak 3-4 diş sarmısak 5 er dakika aryla sebseleri ekliyoruz sonra brokoli ve karmıbahar 10 dakika daha soteleyip 2 adet domates küp küp ve minik doğranmış ekleyip 20 dk daha pişmeye bırakıyoruz kısık ateşe alıp tuz ve kekik ekliyoruz kapadıktan hemen sonra içine fesleğende doğrarsak muhteşem ben bu tarifi yabancı asıllı bir lokanta ustasından öğrenmiştim hakikaten çok nefis tavsiye ederim

derya

Canımmm çok şık bir lezzet senin ve Nunucuğumun ellerine sağlık,Ayşe İkbalin kaşığıda çok yakışmış,mutlu hafta sonları dilerim,sevgiler...

ışık uzunmehmet

Kolay doyurucu güzel bir yemek ellerine yüreğine sağlık.

NuNu

SEVGİLİ HATİCE.
HAKETTİĞİNİZE İNANDIĞIM BİR ÖDÜLÜNÜZ VAR.
LÜTFEN SAYFAMA UĞRAYIP ALABİLİRMİSİNİZ .
ÇOK SEVGİLER...
nUnU

semra

tariflerinizi ve sitenizi çok beğeniyorum özellikle yeni evli çiftler için çok faydalı
aradığım çoğu tarife sizin sitenizden ulaşabiliyorum

tşk ederiz:)
iyi çalışmalar

seda

Merhaba

Benimde 1 yaşında bir kızım var o da sebze yemeklerini çok severek yiyiyor. Ellerinize sağlık çok güzel gözüküyor. Kaşığı çok güzel nereden aldınız..
Sevgiler
Seda

rezzan

hatice hanım ilk evlendiğim günden beridir sizin tariflerinizle pasta börek yapmayı öğrendim öncelikle bunun için çok teşk.ederim.(3 yıldır evliyim)bu kadar yemek tarifi verdiniz bize eee birazda zayıflama sırlarınızdan verseniz doğum sonrası benim kilo fazlalığım var sizde durum nedir?varsa birazda bu blgilerinizdeen faydalanmak isterim.kolay gelsin.

gulcin

Bonfile zaten etlerin sultanidir. Nasil yaparsaniz cok guzel pisecegi icin ugrasmaniza gerek yok. Bonfilenin tadini daha cok cikarmak icin yanina sebze filan hic karistirmadan, celik tavaya biraz zeytinyagi gezdirip uzerine etleri dizersiniz. (ben butun alip kendim dilimliyorum cok ince olmayacak) uzerine bol kekik, tuz, biraz kirmizi ve kara biber. Kapagini kapatip kisik atese koyun. Kendi kendine suyunu salip kekiklerle karistigi zaman nefis koku ve lezzet ortaya cikar. Etler et olarak yenmeli dimi :) Yanina tabiki elma dilimi patatesleri zeytinyagi ve yine kekik ve tuzla karistirip tepsiye koyduktan sonra 6-7 dis sarimsaklari kabuguyla icine atin ve firina verin. ikisi birden yarim saat icinde piser ve masaya oturursunuz. Patates piserken cikan kokuyu duyunca da beni hatirlarsiniz...

seda

kaşık hakkında hala bilgi vermediniz. Çok beğendim nereden aldınız
Teşk.
Sevgiler

zumrut

Resimdeki kaşık çok güzel. Nerede bulabilirim?

fatma

E L L E R İ N E S A Ğ L I K !

Hatice

Kaşığı Zara Kids'den almıştım, aynısının çatalı, bıçağı var ve kollardan ekleniyorlar. Bir de orada üzerleri legolu olanlar vardı, onlar da şirin.

Oya Yılmaz

Merhabaa,
arama bölümü vardı önceden ve ben ne arasam bulabiliyordum,şimdi sayfa değişince yabancı bir yerde gibi hissettim kendimi...yardımcı olur musunuz?

isikuzunmehmet

SEVGİLİ OYA YILMAZ ASLINDA DEĞİŞEN BİŞEY YOK. BENDE SAYFAYI İLK GÖRÜNCE ÇOK ŞAŞIRDIM FAKAT SAĞ TARAFTAKİ BÖLÜMDEN İSTENİLEN ŞEYLERE ULAŞMAK ESKİSİDEN DE DAHA KOLAY OLDU. HERŞEY ELİMİZİN ALTINDA GİBİ OLDU.SİZE KOLAYGELSİN.

hülya

merhabalar tarifler mükemmel yalnız gülçin hanım patatesleri tek pişiriyorsunuz dimi etlerle alakası yok sanki ikisi birden fırına gitcek gibi bir anlam çıkardım sarımsakların neden kabukları soyulmuyor deneyeceğime emin olabirsiniz teşekkürler...

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been saved. Comments are moderated and will not appear until approved by the author. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Comments are moderated, and will not appear until the author has approved them.

Your Information

(Name and email address are required. Email address will not be displayed with the comment.)