Previous month:
August 2013
Next month:
October 2013

September 2013

Portakal Ağacı Ekim 2013 Sayısı

Portakal Ağacı sayfa tasarımını en son yenilediğimizin üstünden yıllar geçti... Bu süreçte gerek kendi ailem gerekse Portakal Ağacı ailesi çok büyüdü... Sitenin tasarımı da aslından Portakal Ağacı ailesinin gerçek halini karşılayamaz oldu... Şahsi olarak pek çok şey paylaşmak istesem de çoğu zaman siteye uygun olmadığını düşünerek engelledim kendimi... Ancak Portakal Ağacı ekibi pek çok güzel insanla dolmaya başlamışken onlardan bahsetmemek de haksızlık etmek gibi geldi çoğu gün. Bu yüzden yeni sayıyla beraber yeni bir tasarıma geçip temiz bir sayfa açmaya karar verdik. Sitede artık Portakal Ağacı ailesinin ve benim nelerle meşgul olduğumuzu daha çok görebileceksiniz.

Ekim sayısını hazırlarken Nazilli'de İpek Hanım Çiftliği'nden, Büyükada'ya Ediz Hun'un bahçesine; Kemal Sayar'ın çalışma odasından, yaban arılarının peşinden Karadeniz'e ve daha pek çok keşfedilmeyi bekleyen insanların ve sofraların peşine düştük bu sayıda. Neler var diye merak ederseniz birkaç sayfa arasında minik bir gezintiye çıkabilirsiniz. Daha sık ve daha güzel paylaşımlarda görüşmek üzere!


Elif'in Sofrası ve Kadayıflı Muhallebi

Elifsofra3

Portakal Ağacı ile ilgili röportaj verirken en çok kurduğum cümlelerden biri "okuyucular o kadar uzun süredir takip ediyorlarki siteyi, ailemdeki birinden uzun süre bahsetmemişsem merak ediyorlar" oluyor. Benim de güzel bir haberim olunca ilk aklıma gelenlerden biri mutlaka "bunu siteye yazıp paylaşmalıyım!" oluyor. Bugün nihayet abla, abi okula gidip İbrahim Yusuf da biraz uyumaya karar verince yazayım istedim. En önemli haberim Kasım'da üçüncü kez teyze (bu defa minik bir oğlu olacak ablamın) Nisan'da da Elif'imizin bebeği ile ilk kez büyük teyze oluyorum inşallah :) Şimdiden çok heyecanlıyım!

Elifciğim harika bir sofrayla ağırladı geçen hafta bizi. Ellerine sağlık Elif, hepimiz güzel haberler aldığımız sofralar kuralım inşallah...

Continue reading "Elif'in Sofrası ve Kadayıflı Muhallebi" »