Previous month:
November 2013
Next month:
January 2014

December 2013

Portakal Ağacı Masal Mutfağı'nın İlk Gününün Ardından...

Screen shot 2013-12-10 at 10.18.07 PM

Cumartesi-pazar günlerini ise miniklerle kitaplar okuyup, resimler yapıp, hamurlar yoğurarak geçirdik! Hayatımda en son ne zaman bu kadar yorulup bir o kadar da eğlendiğimi hatırlamıyorum! Her iki günün sonunda çocuklar atölyeden gitmemek için epey dil döktüler :) bir grup ile "Altı yedi Sarı Kedi" kitabını okuduk, kedi maskeleri yaptık, kedi şeklinde pizzalar pişirdik. İkinci grupla "Keloğlan Suskunlar Ülkesinde" kitabını okuduk, haritalar çizdik, kurabiyeden suskunlar ülkesi yaptık. Annelerle de ayrı bir odada çaylarımız, keklerimizle sohbet ettik. Bir ara atölyenin hangi bölümü daha keyifli karar veremedik. Bir günlük deneriz derken ikinci hafta sonunun hayallerini kurmaya başladık. İşte bu haftanın kitapları:

 

Cocuk-atolyesi-instagram-detay2

 

Kar yağarsa diye sıcak çikolatalarımız da hazırladık (annelere de ayırdık, merak etmeyin ;)


Coşkun Aral ile Dünya Sofrasında Kahvaltı...

Screen shot 2013-12-05 at 6.49.29 AM

 

 Bir hayata kaç hayat sığar? Eğer sığdırmayı başarırsa insan, bir hayata Afrika’nın beyaz adam görmemiş sakinleri de, Afganistan’ın ülkesini korumaya yeminli mücahitleri de, Ruanda’nın katliam mağdurları da, Fransa’nın ışıltılı sokakları da sığar. Bazen, bir adam çıkar, baktığı vizörden gördüğü her şeyi bize anlatmaya başlar. Yıllar boyunca onun hayatına sığanlar, gün gelir saklandıkları muhayyilelerimizden bize selam verir! 

Coşkun Aral ile dünya sofrasındaki sohbetimiz bu ayki Portakal Ağacı Dergisi'nde...

 

Screen shot 2013-12-05 at 7.48.12 AM

Screen shot 2013-12-05 at 7.46.46 AM


Kasım'ın Ardından

Fotoğraflar da olmasa Kasım ayını geçip de Aralık'a geldiğimize inanamayacağım. Doğrusu ben artık yılların bile nasıl geçtiğini anlamıyorum. Galiba 25'ten sonra yıllar roket hızında ilerlemeye başlıyor...

Aranızdan 120 kişiyle buluştuğumuz 20 Kasım'da en çok duyduğum söz, "blogu ihmal etme!" olmuştu. Ben de size verdiğim sözü tutup az yazılı da olsa bol fotoğraflarla durumu kurtarmaya karar verdim :)

Fotoğraf 1

 

Kasım'ın başında bir yıl daha yaşlandım ve 33 oldum! 

 

Fotoğraf 2

 

Nerede 10 yıl önce bloga başlayan kız, nerede fotoğraftaki teyze...

Fotoğraf 1

 

Sonraki günlerde Coşkun Aral röportaj için stüdyoda konuğumuz oldu. Biz ona 1 milyon soru sorarken o fotoğraf çekti...

Fotoğraf 3

 

Kasım'ın pek çok akşamı ödev yaptırma çilesiyle geçti, çocuklardan çok annelerin ödevlerden yorulduğuna dair bir tezim var!

Fotoğraf 2

 

Sonra sizlerle buluştuğumuz gün 3.kez teyze oldum!!! Minik bir Yahya'mız var artık.

Fotoğraf 3

 

Kasım'ın son akşamlarından birinde çocuklarımın öğretmenleri bize misafir oldu. Ve en son sözlendiğim gün bu kadar heyecanlandığımı farkettim!

 

Fotoğraf 4

 

Kasım'ın kapanışını ise Anjelika Akbar ile yaptık ya da o konuştu bizim hayranlığımız katlanarak arttı. Aralık ise çocuklarımın yepyeni ödevleri, site ile alakalı yepyeni projelerle başladı. Yarın da onları yazacağım inşallah... "Tarif yazmana gerek yok, yeter ki yaz" diyenler, tamam mıdır? ;)