Elmalı Kırıntı Keki
Balık Sofrası Dekorasyonu

Öğretmenler Günü Hediyesi

Yanımda 10 dakikadan fazla zaman geçiren herkesin anlayabileceği gibi hayatta en mutlu olduğum şeylerden biri çevremdekiler için minik hediyeler hazırlayacak sebepler bulmak. Çocuklarımın üzerinde çok büyük hakları olan öğretmenlerine yıllardır öğretmenler gününüde hazırladıklarımdan ise ayrı bir keyif alıyorum. Son iki haftadır en çok bu konuda fikirler sorulunca geçmiş yıllarda yaptıklarımı paylaşmaya karar verdim. Bizim öğretmenlerimiz hep bayan oldu ama en sonda farklı vesileler için hazırladığım ancak erkek öğretmenlere uygun olacağını düşündüğüm fikirleri de ekledim.

IMG_0049

Geçtiğimiz dönemlerde yaptıklarımdan ilki bilgisayarda hazırladığım öğretmenlikle ilgili sözleri çerçeveletmek olmuştu. Siz de hazırladığım bu sözleri buradan ve buradan indirebilirsiniz.

Sol altta kurabiyeler yapıp güzel bir tabağa doldurup "çalışmanın ve keşfetmenin lezzetini tattırdığınız için teşekkür ederiz!" yazmıştım.

Ortadaki fotoğraf 1. sınıf öğretmenimiz için yaptığımız ilk "öğretmenler günü" hediyemizdi. Sepette porselen cupcake kavanozunun icinde damla cikolatali kurabiyeler ve yaninda "bir tesekkur, okuyup yazabilmenin lezzetine kavusmami sagladiginiz icin..." notu, arkadaki pakette yemek kitabimiz ve uzerinde "bir tesekkur, bana kitaplarin buyulu dunyasina giden yolu actiginiz icin..." notu, cicegin ustunde de "en buyuk tesekkur ise gelisip buyuyebilmem icin harcadiginiz onca caba icin canim ogretmenim!" notu yazıyordu. 

Sağda ise yine el emegi bir sepet var. İcinde elmali turta, recel & ayri posetlere koydugum kuru meyveler, kenardaki kagidin uzerinde de "bilginin ve sabrin bereketiyle gecen gunleriniz icin tesekkurler" notu yaziyordu.

IMG_0051

Bir başka sefer bir tatil teması ve içinde tatilde kullanılabilecek ve pahalı olmayan ya da indirimde olan dükkanlardan aldığım detaylar vardı. Üzerindeki notta "bir yil boyunca eglenmeyi eglenceli hale getirmek icin calistiniz, artik eglenme sirasi sizde!" yaziyordu, bunun kış tatili versiyonunu hazırlayabilirsiniz siz de, el örgüsü eldiven ve atkı/bere vb şeylerle.

Sol atta "ogretmenimizin acil durum seti"diye bir kutu hazırlamıştım, İcindekileri ve anlamlarini bir kagida yazip kutuya eklemiştim: Her şeyin biraz zorlaştığı anlar için yara bandı, Herkesin hata yapabileceğini hatırlatmak için silgi, Her şeyi bir arada tutabilmek için klips, Her gününüzü renklendirmek için renkli kalem, Kafanıza başka bir şey takmamanız için toka, Gözyaşları için mendil, Işığınızla ne çok aydınlattığınızı hatırlatması için mum, Sınıfın bir sirke dönüştüğü anlar için filli kurabiye, Enerjinizin bittiği anlar için kuruyemiş, Herkesi temiz tutmak için kolonya, Kendinize hak ettiğiniz şekilde bakmanız için kremler, Günün sonunda yorgunluğunuzu alması için çay ve kupa

Sağ alttaki seferde ise içinde manikur-pedikur seti, defne sabunu, ayak bakim kremi, corap, cikolata ve kitap (sol ayagim) olan bir ayak bakım seti hazırlamış, nota da  "Yavrularimizin 2. annesi, hic degilse bir gunlugune ayaklarinizi uzatip dinlenebilmenizi dilerim." yazmıştım.

IMG_0052

Bu fotoğraftakilerin bir kısmını beylere bir kısmını da çalışanlara yönelik yapmıştım. İlki "hayat sizi öğütmeye başladığında lutfen bu kartlardan birini kullanın" yazan bir not eşliğinde kahve dükkanı hediye kartları, ikincisi bir kutu çikolata ile önceden ödenmiş etkinlik sitesi hediye kartı, üçüncüsü kahve kupası, taze çekilmiş kahve, ajanda, bisküvili mola sepeti, dördüncüsü mangal aletleri (önlük eldiven, maşalar, kendi hazırladığım baharat karışımları) içeren mangal sepeti, buna "kalbinizdeki eğitim ateşinin hiç sönmemesi dileğiyle" yazabilirsiniz belki:) sonuncusu da içinde, Patlatmalik misir, 3 film dvd'si, eski stil misir patlatma tavasi, kuruyemis, gazoz, gofret ve dergi içeren "film akşamı" sepeti, buna da yine öğretmeninizin dinlenebilmesi dileğini içeren bir not ekleyebilirsiniz.

Comments

ebru

Kırmızı minderde de görmüştüm ve Ayşe İkbal 1. sınıfta iken hazırladığın hediye sepetinden ben de 1. sınıf öğretmenimize hazırladım bile fikirler için teşekkürler Hatice.

zeynep

Neden artik portakal agacinin logosu yok? Yoksa bende mi gorunmuyor?

sema

hepsine bayıldım.benimde aklımda var yapmak.merak ettiğim ve sormak istediğim şey ise bu sepet ve kutuları nerden bulabileceğimiz,bilgilendirirseniz sevinirim.

HILAL

Yurt disinda yasiyoruz, fikirleriniz super.Kizim ilkokul 2. sinif ogrencisi. insallah ogretmenine sizin fikirlerinizle bir sepet hazirlayacagiz. cok tesekkurler.

sepet hazirlama ffikirlerinize bayiliyorum

sena

bana da bir sepet hazırlamanızı isterdim :) çok güzel olmuşlar.

Gülcan PINARBAŞI

Keşke bir velim de bana böyle bir hediye hazırlasa.Harikalar.

Emriye

Ben de bana böyle bir sepet hazırlanmasını çok isterdim. Bunun için önce kendimiz mi hazırlamaya başlamalıyız:? Ama iyilik karşılık beklenmeden yapılmalı, değil mi :)

Hatice

Sema hn, bir kısmını yapı marketlerden, bir kısmını english home tarzı dükkanlardan bir kısmını da sepetdunyasi.com'dan almıştım.

Hatice

Emriye hn, siz hazırlamaya başlayın, bakın göreceksiniz almaktan daha zevkli başkası için hazırlamak. çok sevgiler

Asuman

çerçeveler de harika bende onları merak ettim ?emeğnize sağlık,

Hatice

Cerceveler Ikea☺️

esra

Çok teşekkür ederim Hatice Hanım. Ne kadar düşünceli ve naziksiniz. Toplu halde yayınlamışsınız öğretmenler için hediye fikirlerini. Doğrusunu isterseniz bunların birkaçını uygulamışlığım var. Artık öğretmenimizin nasibine ne çıkarsa bakalım. İnstegramda portakalağacınınhediyeleri olarak etiketlerim inşallah ilginç birşey çıkarsa tabii :))). kolaylıklar diliyorum size. Allaha emanet olun.

funda akın

hatice hanım; elinize sağlık bize de yol gösterdi bu fikriniz bende başladım bakalım sepet hazırlamaya ama birşey sormak istiyorum hani notlar yazmışsınız ya hediyelerin üstüne onları nasıl yapabilirim

Elif

25 Kasım'da yeni sepetlerin resimlerini bekliyoruz.

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been saved. Comments are moderated and will not appear until approved by the author. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Comments are moderated, and will not appear until the author has approved them.

Your Information

(Name and email address are required. Email address will not be displayed with the comment.)