davet fikirleri Feed

Balık Sofrası Dekorasyonu

Balik4

Kışın hafta sonu akşam yemek daveti deyince aklıma hemen balık sofrası geliyor. Artık balığın bolluğundan mı yoksa tencere yıkamakla uğraşmak istemediğimden mi bilmiyorum ama misafirlere balık ikram etmeyi çok seviyorum. Bu aralar da en çok bu balık sofralarını hiç değilse dekorlarla nasıl özenli hale getiririm diye araştırıyorum. 

Balik1

3 çocuğumun her birinin balık yemeye karşı farklı bir tutumu var. Abla önüne hangi balık konsa Kuzey Denizlerinde yetişmiş edasıyla "sadece somon yerim!" diye tutturur, ortanca abi "küçük balık yemem!" diye inat eder. Allah'tan en küçükleri seçim yapmaya kafa yormakla uğraşıp aç  kalmaktansa önüne ne konsa yer.  Belki önlerine boyama kağıtları ve kovalar için de çıkartmalar koysam çaktırmadan ağızlarına da balık atabilirim?

Balik3

Peçeteleri polo şekerle süslemeyi denedim bu fikre bakarak ama davetlilere bunun bir cankurtaran simiti olduğunu detaylı biçimde açıklamam gerekti :)

Balik2

Belki gemiden atsaydım daha kolay anlaşılırdı?Deniz kabuklarını delip kurdele ile peçete süsü yapmak da daha resmi sofralar için şık bir alternatif olabilir.Bulduğum bu fikirleri ben çok sevdim, hemen deneyebilmem için yarın balığa gelmek isteyen?


Öğretmen Daveti

Ogretmen6

 

Bugün kızımın ve oğlumun öğretmenleri bize veli ziyaretinde bulundular. Onlar için evdeki malzemelerimle bir "öğretmen daveti" hazırladım. Bu sofra sanırım şimdiye kadar hazırladıklarım arasında en sevdiklerimden oldu. Detaylar şöyle: Okul döneminin başında bir kutu kurşun kalem almıştım, onları desenli kağıtlarla süsleyerek fasulye doldurduğum küçük kavanozların içine yerleştirdim.

Ogretmen7

 

Doğumgünümden kalan çiçekler hala yaşadıkları için o buketi de kavanozlara böldüm ve kalemlerle birlikte masal kitaplarının üzerinde sofraya yerleştirdim.

Ogretmen1

Dün gece "diş kirası" olarak ne yapabileceğimi düşünürken aklıma evdeki erikler geldi, onları reçele dönüştürüp üzerlerine minik notlar ekledim.

 

 

 

Ogretmen5

Kuruyemişli topların üzerine kızım ve oğlumu yansıtan pembe/mavi kürdanlar taktım.

Ogretmen3

 

Elmalı kırıntı kekini size mutlaka yazmalıyım, ben tadına bayıldım!

Ogretmen2

Günün benim için en sürpriz ve mutlu anı, öğretmenlerinin de bizim için hediye kutusu hazırladıklarını görmekti. Hediye sepeti hazırlamayı çok sevdiğimi bildiklerinden onlar da hepimiz için harika şeylerle dolu bir kutu hazırlamışlar. Öğretmenler günü için şimdi daha çok düşünmem gerekecek! :)