hayat Feed

Güneş Sepeti

Sepet

Ruhumun kapkara bulutlarla kaplanmaya başladığını hissettiğim zamanlar sevdiğim insanları görme ihtiyacımın tavan yaptığı dönemler oluyor hep. Geçen haftalarda yine böyle döneme girdiğimi hisseder hissetmez çok sevdiğim iki dostumu bize davet ettim. Bir pazar günü eşleri ve çocuklarıyla kalkıp bize gelmeye ikna oldukları için de her birine bir sepet hazırladık kızımla. Günümü, ruhumu, dünyamı aynı bir güneş gibi aydınlattıkları için güneşin renklerinde ıvır zıvırlarla doldurduk sepetlerimizi de...


İbrahim Yusuf 1 yaşında!

989a471c72ee11e3a744126758c35937_8

2013, Portakal Ağacı için pek çok büyük olaya sahne oldu. Yılın başında İbrahim Yusuf'un ailemize katılışı belki de bizi bekleyen pek çok yeniliğin habercisiydi. Diş buğdayı, mevlid vb bir şey yapamayınca ona, bütün vicdan azaplarının birleşimiyle ilk yaşına özel bir şekilde girmesi için çabaladık. Hafta sonu herkesin planları olur diye 4 ocak yerine yılın ilk gününe aldık kutlamayı.

Kendisinden 3 yaş büyük abisi onu hep "bebek kaplan" diye sevdiği için temasının kaplan olmasına karar verdik. Köpük olarak satılan 1 yaş süsününü üzerindeki yazıları söküp pinterestte gördüğümüz gibi ilk yılına ait fotoğraflarla süsledik.

7d2fe04072ee11e3b23d0e73c177bda8_8

 

16b156e472f011e385290eef395711aa_8

Etsy'den beğendiğimiz bir kaplan teması satın alıp photosop ile türkçe'ye çevirdik. 

12d07f3072bb11e395f30ee24f92cc1c_8

 

Şeker hamurlu bir pasta yerine 6 yaşındaki ablası pastayı kendisi yapması konusunda ısrar edince havuçlu cevizli kek yaptık. Üzerine de abi ve kardeşi kaplan oyuncaklarını yerleştirdik.

Cb587cc872ee11e3b4660e7130835a1f_8

Masanın üzerine dikdörtgen tabaklarda portakallar ve çiçekler yerleştirdik.

881720cc72ee11e3a801121e0f202bd6_8

Tchibo'da satılan kese kağıtlarının içini şeker yerine kuru meyvelerle doldurup misafirlere hediye ettik.

6d89413472f011e3ad3612afbe59bd1b_8

Sonunda da bir sürü güzel insanla bu günü geçirip, daha nice yaşlarına bu mutlulukla kavuşmak için dualar ettik... 


Kasım'ın Ardından

Fotoğraflar da olmasa Kasım ayını geçip de Aralık'a geldiğimize inanamayacağım. Doğrusu ben artık yılların bile nasıl geçtiğini anlamıyorum. Galiba 25'ten sonra yıllar roket hızında ilerlemeye başlıyor...

Aranızdan 120 kişiyle buluştuğumuz 20 Kasım'da en çok duyduğum söz, "blogu ihmal etme!" olmuştu. Ben de size verdiğim sözü tutup az yazılı da olsa bol fotoğraflarla durumu kurtarmaya karar verdim :)

Fotoğraf 1

 

Kasım'ın başında bir yıl daha yaşlandım ve 33 oldum! 

 

Fotoğraf 2

 

Nerede 10 yıl önce bloga başlayan kız, nerede fotoğraftaki teyze...

Fotoğraf 1

 

Sonraki günlerde Coşkun Aral röportaj için stüdyoda konuğumuz oldu. Biz ona 1 milyon soru sorarken o fotoğraf çekti...

Fotoğraf 3

 

Kasım'ın pek çok akşamı ödev yaptırma çilesiyle geçti, çocuklardan çok annelerin ödevlerden yorulduğuna dair bir tezim var!

Fotoğraf 2

 

Sonra sizlerle buluştuğumuz gün 3.kez teyze oldum!!! Minik bir Yahya'mız var artık.

Fotoğraf 3

 

Kasım'ın son akşamlarından birinde çocuklarımın öğretmenleri bize misafir oldu. Ve en son sözlendiğim gün bu kadar heyecanlandığımı farkettim!

 

Fotoğraf 4

 

Kasım'ın kapanışını ise Anjelika Akbar ile yaptık ya da o konuştu bizim hayranlığımız katlanarak arttı. Aralık ise çocuklarımın yepyeni ödevleri, site ile alakalı yepyeni projelerle başladı. Yarın da onları yazacağım inşallah... "Tarif yazmana gerek yok, yeter ki yaz" diyenler, tamam mıdır? ;)


Veli Toplantısı Keki

Portakallikek

Saat neredeyse gecenin ikisi olmak üzere ve ben yapmam gereken işleri düşünmekten uyuyamıyorum! Hoş madem uyumuyorum bulaşık makinesini boşaltsam, evi toplasam da bir işe yarasa uykusuzluğum, ona da elim gitmiyor. Yapılacaklar listemi akşamdan beri 10'ar kez zihnimden geçirirken aklıma durup durup aynı görüntü geliyor. Hafta sonu kızımın ve oğlumun okul toplantılarına gittiğimde öğretmenlerinin hali.

Onlarca değişik insanı; en değerli varlıklarına iyi baktıklarına, en iyi eğitimi vermek için çabaladıklarına ikna edebilmek için çırpınıp durdular. Doğrusu öğretmenlerini takdir ettiğimi, gerçekten canla başla çalıştıklarına inandığımı ifade etmek için öğretmenler gününü beklememeye karar verdim. Muhtemelen sadece bunu bilmeleri bile onları mutlu edecektir ama yanında geceden yapılmış bir kek de fena olmaz diye düşündüm. Öyle ahım şahım bir tarif değil belki bu. Sitenin kekler bölümünden en basitini ya da sizin en sevdiğiniz keki seçebilirsiniz pek ala. Yeterki önem verdiğiniz ama bunu çok da sık ifade etmediğiniz birine yapın bugünlerde... (Benimkiler portakallı kek )


İbrahim Yusuf

Ibrahim_yusuf

İbrahim Yusuf'umuz 4 Ocak'ta ailemize katılıp hayatımıza yepyeni bir tat ekledi. Duaları ile yanımızda olan herkese çok teşekkürler...