musab Feed

Musab 2 Yaşında!

Sour

 

Canım oğlum hani uykuya dalmadan önce yüzümü avuçlarına alıp, gözlerini gözlerime dikiyor ve "anne! seni seviy!" diyorsun ya... sen gözlerini kapattığın anda Allah'a bu sevgiye layık bir anne olabilmek için dua ediyorum.

Teşekkürler bebeğim, yüreğimin ne kadar daha genişleyebileceğini ve kimi zaman ayağım takılıp düşsem kalkıp yeniden denemem gerektiğini bana öğrettiğin için...

Yeni yaşın kutlu olsun bebeğim, bu yıl da hep beraber gülelim, her üzüntümüzde gülüşünle aydınlansın gözlerimiz. Unutmadan, ben de seni seviy! anneciğim...


Muhammed Mus'ab 1 Yaşında

Seker_hamuru_pasta

Kızım 2 yaşında iken ailemize bir bebek daha katılmasına hazır olup olmadığım konusunda ciddi endişelerim vardı. Çalışma düzenimi yeni yeni oturtmaya başlamış, kendimce çocuğunun manevi ihtiyaçlarına ancak yetebilen bir anneydim bana göre. Bu tabloya bir de minik bir bebek eklenirse her şey alt üst olacaktı. Sonradan bizi bizden daha iyi tanıyan, bu tablonun bir bebekle daha da güzelleşeceğini gösterdi. Ben 2 çocuğa yetemem diye söylendim durdum, şimdi ise oğlumu düşündükçe ona olan sevgimden dolayı sözlerim eksik, gözlerim dolu dolu kalıyorum...

Bana hayatının ilk yılında ismi gibi zorluklar karşısında dayanıklı olmayı, en kötü anında bile gülümseyip çevresindekilere de umudu aşılamayı öğreten bu minik adamın ilk yaşını kutlayıp onun için hayır dualarda bulunduk dün. Pasta için üç gün çabalayan Meryem teyzesinin, babaannesinin, anneannesinin, Ayşe teyzesinin, Leyla teyzesinin, Özlem yengesinin, Feyza ve Sare ablalarının ve pastada son anda yer vermemiz gerektiğini fark ettiğimiz Ayşe İkbal ablasının eşliğinde çok güzel bir anı yaşadık sayesinde.

Menümüz:

Karnabahar_Salatasi

Karnabahar Salatası

Mantarli_patatesli_borek

Mantarlı-patatesli börek

Armutlu_salata

Armutlu Salata

Kırmızı Lahana Salatası

Pogaca

Peynirli Poğaça

Puf_pasta

Puf Pastası (yiyenler "önce bunun tarifini yaz!" diye ısrar ettiler, inşallah bununla başlayacağım tarifleri vermeye...)


Mus'ab'ın Diş Buğdayı

47040_436729267129_689072129_5718140_8225557_n

Mus'ab'ın alt iki dişi Ramazan'da çıkmıştı. Ben de hazır iki dişi varken diş buğdayını yapayım dedim. Bunun için tam üst dişlerin çıkmaya çalıştığı haftayı bulmuşum. Şimdi benim en yoğun misafir ağırladığım dönemde geceleri uykusuz geçiriyoruz. Allah'tan misafirlerle dolunca evimiz çok mutlu oluyorum. (Öncesinde yaşadığım stresi saymıyorum bu arada. Dünkü hazırlık maceramızı burada yazmıştım.) Her misafirimiz gelmeden önce "ne pişireyim" diye sorduğu için de kolayca doldu soframız. 

Menüye geçmeden önce minik bir fikir, peçetelerin üstündeki hediye etiketlerinin arkasına her misafirin oğlumuz için güzel dileklerini ve adlarını yazmasını istedim. İleride ona bugünden bir hatıra kalmış olacak böylece. Bir de merakla beklenen an, beyefendi kalemi seçtiler :)

Bu haftalarda tarif yerine yazması daha hızlı diye menüleri vereyim, zira akşama gene misafirim var, sonra topluca tariflere geçerim inşallah.

Menüdekiler: 

  1. diş buğdayı
  2. karnabahar salatası
  3. jülyen salata
  4. tel şehriyeli salata (melda'nın tarifi)
  5. annemin piyazı
  6. annemin kıymalı kol böreği
  7. kayınvalidemin peynirli ay çöreği
  8. teyzemin kurabiyeleri
  9. ablamın havuçlu kağıt kekleri