« Ayin Blog Güzeli Adaylari | Main | YE #6: Ayva »

December 07, 2005

Comments

Nazife

Merhabalar. . .

Ben oyumu asmadalı çin kullandım, çünkü gerçekten palamutlar resimde çok hoş ve özellikle iştah kabartıcı bir süsleme etkisi ile göze çarpan bir niteliği var bunun için oyumu asmadalından yana verdim. Tüm resimler harika hepsini gerçekten tebrik ediyorum ve kazanan üyeleri kutluyorum.

GÜHER

öncelikle bu etkinliğe emeği geçenleri ve katılımcı arkadaşları tebrik ediyorum.benim oyum Asma Dalınaydı beni etkileyense sunumunun göz doldurucu oluşuydu.(e tadına bakma şansımız yok ne yapalım :))balıkların kızarması çok kıvamında görünüyor.

ece

selam,oyum asamadalınaydı.çünkü sunum gerçekten harika görünüyordu.gerçekten uğraşılarak yapıldığı da belliydi.etkinliğiniz için sizi de tebrik ederim.nice yeni etkinliklere...

sare

Yeni bir takipçi olarak tüm arkadaşları tebrik ediyorum.Oyum Asmadalı'naydı Çünkü;sunum ve görünüm harika vede en önemlisi sevgiyle hazırlanmış bir sunum.

tuhfe

Arkadaşları tebrik ediyorum. Benim oyum İpek içindi. Renkler çok canlı ve güzel bir bahçede geziyormuşum gibi geldi, ilk gördüğümde de zaten kırmızı ve yeşilin can alıcı cazibesine vurulmuştum...

Sevgiler.

sezen

selamlar..
geç haberim olduğundan oylama yapamadım. fakat 1.yi gördüğümde gerçekten etkilendim. kimyam değişti... burda ayın güzelini seçerken neyi baz aldığınızı çok merak ettim açıkcası?
sanırım 1. olmanın sırrı resmin içine flaş patlatmaktan geçiyor.
yemeğin sunumu mu? resmin çekilişi mi? nedir burda birinci yapan asmadalını?
sunum diyorsunuz sanırım ama sunumda annemin bu yemeği yaparken herzaman kulllandığı bir sunum şekli.

ipekkuşcuyu ve bizim pastaneyi tebrik ediyorum.

ece

sezen hanımı bu adab-ı muaşerete aykırı konuşmasından ötürü kınıyorum.herkesin zevkleri ve renkleri farklıdır.zaten bu yüzden oylama yapılır.lütfen görüşlere saygı duyalım ve insanları ya da yapılan işleri eleştirirken müstehzi tavırlar içine girmeyelim.bence bütün arkadaşlarımız çok başarılı ve herkes ortaya emeğini koymuş,ister beğenirsiniz,ister beğenmezsiniz...

sezen

adab_ı muaşerete aykırı hiçbir şey yazmadım.
sizin de dediğiniz gibi beğenen beğenir beğenmeyen beğenmez. herkesin fikrini belirtirken eşit haklara sahip olduğunu düşünüyorum.
beğenmediğimi söyledikten sonra beğendiğim kişilere tebriklerimi sundum zaten.

ece

aslında size cevap verip de bu işi uzatmak niyetinde değildim.fakat verdiğiniz cevap yazdığım yazıyı tam olarak idrak etmediğinizi gösteriyor.ben sizin beğenip beğenmeme hakkınız olduğunu zaten söylüyorum.ancak bir tarafı tebrik ederken,diğer tarafı çok çirkin,müstehzi bir lisanla eleştirmeniz dengeli bir davranış değil.buraya herkes beğenme nedenlerini yazmıştır sizin de göreceğiniz gibi.ne ilginçtir ki kimse sizin yaptığınız gibi beğenmediği kişiyi aşağılarcasına eleştirmemiştir.kimsenin kalbini kırmaya "hiçbirimizin"hakkı yoktur.ben tekrar bu etkinliğe katılan herkesi gönülden kutluyorum.herkesin emeğine ve yüreğine sağlık.

afra

sezen hanım malesef bende FIRINDA PALAMUT ta oy verdim. siz hem oy verileri hemde yemeği yapan kişiyi eleştiriyorsunuz. buna hakkınız yok. zaten sizede soran olmadı beğenip beğenmediniz. eleştiri yapabilirsiniz ama ölçüler içinde sizin yaptınız eleştiri değil. eleştirinin nasıl yapılacağını bilmediğinizi anladım. en kısa zamanda öğreninde buralara öyle mesaj bırakın. gelişi güzel yazılarla bizi meşgul etmeyin. iyi ki yarışmadan da haberiniz yokmuş. bu seferde yaptığınız yemek beğenilmeyince niye benim yemeğim beğenilmedi diye sözlerinize maruz kalabilirdik. altı üstü aylık yemek yarışması taç veya para ödülü sonunda yok sezen hanım.Emine tekrar tebrik ediyorum. Ellerine sağlık. Olur böyle şeyler arada bir mutlaka çıkar. Başarılarını devamını diliyorum

melissa2

merhabalar ben öncelikle herkesi tebrik ermek istiyorum güzel şeyler çıkmış ortaya yanlız benimmerak ettiğim bişey var.şmdi beni yanlış anladım ayın etkinliği ile alakalı yemek resimlerini gönderecektik sanırım.öyle değilmi.ama hurmalı lezzetlerde fırında palamutun seçilmesini anlayamadım.arkadaşa karşı bişeyim yok ve resminide çok beğendim sürekli takip edip baktığım bloglardan biri kendisi.yaptığı şeyleri takdir ediyorum.ama bu konuyu anlayamadım ben .bilgi verirseniz sevinirim
saygılar

ece

sevgili melissa bu sonuçlar ayın etkinliği olan hurma ye nin sonuçları değil.bloglararasında ayın güzeli oylaması yapıldı.onların sonuçları bunlar.yani en güzel görülen blok ayın güzeli seçildi.

melissa2

teşekkürler ece ben yanlış anlamışım emine anlattı .

bujene

ben bu seçimde bulunmadım. birinci arkadaşı tebrik ediyorum. fakat yemeğe değil de sunumla ve fotoğrafla ilgili birkaç naçizane eleştirim olacaktı. eğer bir fotoğraf sitesinde olsaydık bu fotoğrafla ilgili duyacaklarını söylemek istiyorum. öncelikle flaşlı çekimlerden kaçınmanı öneririm. çünkü yemeğin doğal güzelliğini patlayan ışık bozuyor. bunun yerine farklı ışık kaynakları kullanarak flaşsız çekimle çok daha güzel sonuçlar elde edeceğine eminim. zaten yemekler güzel, fakat bunu bu şekilde toplu olarak değil de, bir tabağın içinde iki tane ya da bir tanesini alarak çekebilirdiniz. hem ayrıntılarıyla görmüş olurduk hem de sunumu daha estetik olurdu. bir kez deneyin derim. ve unutmayın flaş, fotoğraf çalışmalarınızı amatörleştirir. her zaman için doğal ışık kullanmaya çalışın.

ipek kuşçu ve bizim pastane'yi de ayrıca kutluyorum çok güzel fotoğraflar ve sunum...

ellerinize sağlık hepinizin, kolay gelsin.

emine

Nazik yorumun için teşekkürler bujene.Fotoğrafın iyi olmadığının farkındayım.Fotoğraf sanatı konusunda en ufak profeyonelce bir fikrim yok ve fotoğraf makinemde bu iş için pek uygun bir makine değil.Bloğumu yeni açtığım günlerde yayınladığım bu tarifi sırf katılmış olmak için yolladım ve sonuç benide çok şaşırttı.Şu fotoğraf konusunda uzmanlaşmak istememe rağmen buna engel olan bağlayıcı sebeplerim var malesef.Yinede önerilerin için çok teşekkür ediyorum.Çok memnun olduğumuda söylemek isterim.

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name and email address are required. Email address will not be displayed with the comment.)