Cestır
böğürtlenli kurabiye

mayalı poğaça

Şimdiye kadar tek seferde en çok yediğim hamurişi herhalde mayalı poğaçadır. Çok zor gözükmüyor bakalım belki bu akşam deneyebilirsem sonucu pazartesiye yazarım.

malzemesi:

  • 2 bardak ılık süt
  • 1 bardak ılık su
  • 1 bardak sıvıyağ
  • 5 yemek kaşığı şeker
  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • 1 paket yuva maya

yapılışı:

  1. Elinize yapışmayacak yumuşaklıkta bir hamur yapıp, 10 dk. mayalandırın. Siz bu arada maydanozlu peyniriçini hazırlayıp masanızı sıvıyağ ile yağlayın (sonradan temizlemesi zahmetli ama bu zahmete değiyor).
  2. Hamuru 5 parçaya bölün. Hamurumuzdan bir parça alıp 30 cm çapında açın. (Allah annelerimize göz kararı diye bir meleke vermiş, ama ben 30cm pek hayal edemiyorum doğrusu)Açtığınız hamuru 8'e bölün.
  3. Hamurların uçlarına peynir harcınızdan yerleştirip sigara böreği gibi sarın.
  4. Bu işlemeleri diğer 4 parça hamur için de uygulayın. Pişmeden önce kabarmaları için 45dk. daha bekletin. Üzerlerine yumurta sarısı sürüp 160C'deki fırına sürün. (Bu tariften 2 tepsi çıkıyor)

Comments

Merhaba,
Sitenizi sürekli takip ediyor ve tariflerinizi çok beğeniyorum. Dün anaokuluna giden oğlumun sınıfındaki arkadaşları için bu poğaçadan hazırladım. Bugüne kadar yaptığım en güzel poğaça oldu. Size çok tşk ediyorum. Kesinlikle herkese tavsiyem muhakkak bu tarifi denemeleri. Çünkü çok hafif ve çok lezzetli. Poğaçalarım o kadar güzel kabardı ki pamuk gibi oldular. Sizi takip etmeye devam edeceğim çok teşekkürler.

Merhabalar,
Tariflerinizi sıklıkla deniyorum ve herseferinde çok güzel oluyor.En son bu pogaçayı denedim gerçekten harika oldu yanına da başka bir siteden kek yapmıştım o da bir o kadar kötü oldu.Bundan sonra kesinlikle sizin tariflerinizi kullanacağım.Çok teşekkürler...

slm cnm senin siteni cok begeniyorum ve butun arkadaslarima tafsiye ettim bu pogacayi deniycem guzel olacagina eminim tsk ederim sizlere boyle yararli bir site kurdugunuz icin

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)