türk kahveli parfe
kandil açması

hoş bir kabak yemeği

Hos_bir_kabak

tarif gülriz sururi'nin yeni kitabından... 3 soğanı yarım ay şeklinde doğrayıp geniş bir tencerenin dibine diziyorsunuz. sonra 2 büyük domatesi dilimleyip soğanların üzerine yerleştiriyor, en üste de ortadan ikiye bölünüp 2 parmak kalınlığında kestiğiniz 1 kg kabağı koyuyorsunuz. üzerlerine, tuz, 8 diş sarımsak ve zeytinyağı döküp orta ateşte hiç su eklemeden pişiriyorsunuz. servis yaparken üzerine bol dereotu serpmeyi unutmayın. gerçekten ismi gibi çok hoş bir yemek oldu...

Comments

merhaba sevgili yemek ustaları:)
ben almanyada öğrenciyim.yemek yapmaya bayılıyodum ama annemin çalıştığı dönemlerde yemekleri her gün ben yapmak zorunda kalınca soğudum artık yemek yapmaktan.simdi kendime bile yemek pişirmiyorum.ama bazen içimde ki o tutku yeniden canlanıyo ve kendimi atıyorum bulduğum ilk mutfağa ve hem kendime hem de o an yanımdakilere bi ziyafet veriyorum:)nese cok uzun yazmamalıyım ben de sevmem çünkü uzun yazıları okumayı:) simdi kabak almaya gidiyorum umarım dereotunuda bulabilirim.ah simdi evimde olmak vardı nese bu cümle ne alaka oldu biras buraya ama idare edin artık:)ha neden kabak die sorarsanız zayıflamam lazım da azıcık hayır bayacık ondan.eğer başka kabak yemeği tariflerinizde varsa yazarsanız sevinirim.bu siteyi google da arama yaparken buldum ama takip edicem:)
hepinize kolay gelsin lezzet ustaları.mutfaklar sizden sorulsun mideler size emanet olsun:)
bana da kolay gelsin tabi simdi:))

Etli kabak yemeği yapmak için siteleri ararken, bu tarifle karşılaştım. Yemeği aynen yapıp, en üste haşladığım güveçlik eti koydum. İftar için hazırlamıştım. Misafirlerim çok beğendi.

Ramazan ayı,ben nöbetten yorgun çıkmışım orucumu neyle açıcam diye düşünürken bu tarifinizi buldum.yemeği yaptıktan sonra tadına bakmaya gelince böylemi leziz olur bir kabak diye düşünmeden edemedim.Anladımki ben bugüne kadar kabak yemeği yaptığımı sanmışım..İnsanın yemek yaparken iyimi olacak diye,düşünmesine bile gerek kalmıyor sitenizdeki tarifler sayesinde..

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)