türk kahveli parfe
kandil açması

hoş bir kabak yemeği

Hos_bir_kabak

tarif gülriz sururi'nin yeni kitabından... 3 soğanı yarım ay şeklinde doğrayıp geniş bir tencerenin dibine diziyorsunuz. sonra 2 büyük domatesi dilimleyip soğanların üzerine yerleştiriyor, en üste de ortadan ikiye bölünüp 2 parmak kalınlığında kestiğiniz 1 kg kabağı koyuyorsunuz. üzerlerine, tuz, 8 diş sarımsak ve zeytinyağı döküp orta ateşte hiç su eklemeden pişiriyorsunuz. servis yaparken üzerine bol dereotu serpmeyi unutmayın. gerçekten ismi gibi çok hoş bir yemek oldu...

Comments

evvet!!! dün pazardan aldığım çiçeği halen burnunda kabaklarla yaptığım yemeğim eşimden de babamdan da tam not aldı..ben de bir kez daha mutlu oldum...teşekkürler portakal ağacı..gerçi babamınki (soğan yemediği için) "soğansız hoş" oldu ama..bir de eşim anca bir tabak yiyebildi..çünküüü ben yemeğim piştikten sonra tadına baktım..ve (ooops!) yarısını bitirmişim..:)
şiddetle tavsiye olunur..ayrıca yağını azıcık daha az koyarak mükemmel bir yaz ve diyet yemeği yapabilirsiniz..
sevgilerle..

bende dün tarif ararken buldum ve hemen yaptım gerçektende çok hoş bi kabak yemeği oldu koca tencere yemeği bi seferde yedik eşimle(bide sebze sevmediği halde) tarif için çok teşekkürler........

HARİKA!!!
mmmmh!!!kabak yemeği..eşim tam bir pilav hastası..karbonhidratlı ve de nişastalı ne varsa kabulü..ben de tam tersi..ne kadar sebze varsa çiğ çiğ bile yiyebilirim..e bir tencere yemek yapıyorum..yanına bir tencere de pilav..pilav bitiyor..yemek kalıyor..ben de sinir oluyorum..ama değişik yemekler yapmak da hoşuma gidiyor..hele hele kabak..çok istiyordum ama bir türlü bulamıyordum kabakla ilgili hoş bir yemek!!!hatta geçen gün burada böyle bir konu açmayı bile düşünmüştüm..hemen yapacağım..hem kolay hem de lezzetli..
bayılıyorummmm bu siteye...
Sevgili Hatice,seni tanımıyorum..ama çook seviyorum..

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)