incir reçeli
salata zamanı!

peynirli maydanozlu ekmekler

bugünün son tarifi bu. sabah kahvaltı için eskiden ablamın yaptığı peynirli maydanozlu ekmeklerden yaptım. yapılışı çok basit. dilediğiniz kadar peyniri ve maydanozu bir kasede karıştırıp, bir yumurtanın akını ekliyorsunuz. daha sonra bu karışımı üzerine zeytinyağı sürdüğünüz ekmeklerin üzerine yerleştiriyor, 250C fırında peynirler iyice eriyene kadar pişiriyorsunuz. harika oluyor!

not: kaç gündür makinamı iş yerinde unuttuğum için, fotoğraf çekemiyorum. hepsini hafta sonu çekip, pazartesi günü siteye yerleştireceğim...

Comments

Tek kelimeyle harikasınız.....
Benzersiz bi site.
Sevgiler Çiğdem

Merhabalar.Yaklaşık 7-8 aydır sitenizi düzenli olarak takip ediyorum ve çok beyeniyorum. Bu ekmek tarifini ben süt-yağ-tuz-yumurtadan oluşan karışıma ekmekleri buladıktan sonra üzerlerine peynir koyarak yağlı kağıtta pişiriyorum. Bu arada sizden aldığım tariflere herkez bayılıyor. Herkez beni dahi sanıyor:))

eskıden berı annemde cok yapar bu kahvaltılıgı.ama annem bıde bu karışımın içine bır fıske karbonat [yada kabartma tozu da olur]atar.boylece peynırlı maydanozlu karısım daha guzel kabarıyor.bıde frında sadece ustunu kızartısanız eger ekmeklerın altı kurumuyor..

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)