yoğurt tatlısı
Kete

bülbül konağı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

bu tarif biraz zor ama denemeye değiyor.

malzemeler:

 • 1 adet yumurta
 • 1 paket margarin
 • 1 çorba kaşığı yoğurt
 • 1 çorba kaşığı sirke
 • 1 çay bardağı sıvıyağ
 • aldığı kadar un
 • 1 paket kabartma tozu
 • 1 kase ceviz

şerbet:

 

 • 5 su bardağı toz şeker
 • 5 su bardağı su
 • 1/4 limon

 

Hazırlanışı:

 1. şerbeti hazırlayıp soğutun. geniş bir kaba yoğurdu, eritip soğuttunuğuz margarini, yumurtayı, sirkeyi ve sıvıyağı koyun. azar azar un ve kabartma tozu ekleyerek yumuşak bir hamur yapın. hamuru iki eşit parçaya bölün. ilk parçayı merdane ile yarım parmak kalılığında açın.
 2. açtığınız hamurdan çay bardağı yardımıyla yuvarlaklar kesin. hamurdan ayırdığınız ikinci parçayı da aynı şekilde açın ve diğerine eşit sayıda yuvarlaklar yapın. ikinci parçadan kestiğiniz yuvarlakların ortasını küçük bir kapak yardımıyla kesin. simit şeklinde ikinci parçaları birincinin üzerine yumurta akı sürerek yapıştırın. boşluklara birer yarım ceviz içi yerleştirin.
 3. hafif yağlanmış tepsye dizin. üzerleri kızarana dek pişirin. fırından çıkarıp üzerlerine şerbet dökün.

Comments

İstanbulda yapilacak organizasyon icin ben de gönüllüyüm calismaya...

Dostlar, ben dememiş miydim "koccaman gönüllüsünüz" diye:))

Sevgili Hanzade ve Deniz gibi ben de bu etkinliğin her nevi basamağında yer almaya gönüllüyüm ve hazırım. Ben İzmir'de yaşıyorum. Diğer arkadaşların da fikirleri doğrultusunda, Kardeşimiz Hatice'nin de dediği gibi 3-4 il belirleyip bunu yapmak mümkün olabilir belki...İzmir'deki arkadaşlarla da toplanır ve bu ayağı organize ederiz. Belki bir il Ankara, biri İstanbul bir diğeri de sitedeki arkadaşların da önerileri doğrultusunda (dağılımı da gözönüne alarak) belirlenebilri, ne dersiniz? Hadi biraz daha olgunlaştıralım. Ha gayret arkadaşlar, tüm site halkı hepiniz bu beyin fırtınasına katılın lütfen!Hepinize gökkuşağının kucaklayabildiği kadar çok sevgiler...


aslında sen de haklısın gülçinciğim, ben her şehirde ayrı toplantı derken hatice'yi katmamıştım :) öylesi zaten çok zor olur hatice için..

ne bileyim hani sadece bir kaç şehirde olursa diğer şehirdeki arkadaşlar alınabilir diye öyle yazmıştım..belki onlarda kendi aralarında organize olurlar diye düşünmüştüm..:)

neyse biraz daha düşünelim, Allah kerim, buluruz elbet bir yol...

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)