yoğurt tatlısı
Kete

bülbül konağı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

bu tarif biraz zor ama denemeye değiyor.

malzemeler:

 • 1 adet yumurta
 • 1 paket margarin
 • 1 çorba kaşığı yoğurt
 • 1 çorba kaşığı sirke
 • 1 çay bardağı sıvıyağ
 • aldığı kadar un
 • 1 paket kabartma tozu
 • 1 kase ceviz

şerbet:

 

 • 5 su bardağı toz şeker
 • 5 su bardağı su
 • 1/4 limon

 

Hazırlanışı:

 1. şerbeti hazırlayıp soğutun. geniş bir kaba yoğurdu, eritip soğuttunuğuz margarini, yumurtayı, sirkeyi ve sıvıyağı koyun. azar azar un ve kabartma tozu ekleyerek yumuşak bir hamur yapın. hamuru iki eşit parçaya bölün. ilk parçayı merdane ile yarım parmak kalılığında açın.
 2. açtığınız hamurdan çay bardağı yardımıyla yuvarlaklar kesin. hamurdan ayırdığınız ikinci parçayı da aynı şekilde açın ve diğerine eşit sayıda yuvarlaklar yapın. ikinci parçadan kestiğiniz yuvarlakların ortasını küçük bir kapak yardımıyla kesin. simit şeklinde ikinci parçaları birincinin üzerine yumurta akı sürerek yapıştırın. boşluklara birer yarım ceviz içi yerleştirin.
 3. hafif yağlanmış tepsye dizin. üzerleri kızarana dek pişirin. fırından çıkarıp üzerlerine şerbet dökün.

Comments

Sevgili Haticecigim
Cok guzel dusunuyorsun,benim bildigim ist/bakırkoy (cocuk-yaslı)esirgeme kurumu var,birseyler goturup cocuk ve yaslılarla ilgilenebiliyorsun berber goturup saclarını tırnaklarını kestirmistik nasıl seviniyorlar bilsen,yolu dusecek herkese soyluyorum; butun kurumlarda ic camasira oyle cok ihtiyacları oluyorki.Kek pastalarıda kapışıyorlar...
Gitmeden kuruma gelmek istiyoruz diye bildirmek gerekiyor,cok yakın arkadasim çağ.yasam derneginde gorev yapmakta yardimci olabilir baska koularda da.Gorevleri sadece yardim.Tabi zaman icerisinde toparlanabilir cok cabuk olmasi kolay degil,degisik sehirlerden kişiler oldugu icin.Istemek elde etmenin yarısıdır.
Bence herkes once kendi cevresinde sonra dahasinı yapsın derken buyur,buyuk organizasyonlar kucuk kucuk baslar.

Çok iyi fikir.Hatta şehirlerimizde gruplaşarak bir çocuk esirgeme kurumu ile başlasak, gerisi gelir gibi geliyor bana. İsmime bir de oturduğum şehri ekledim.

sevgili banu,

inan senin de yüreğinin bizden daha küçük olmasına imkan yok..biz de sana teşekkür etmeliyiz, eminim bugün itibariyle portakal ağacında muhteşem bir beyin fırtınası başlıyacaktır..

hatta bak başladı bile...:)

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)