yoğurt tatlısı
Kete

bülbül konağı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

bu tarif biraz zor ama denemeye değiyor.

malzemeler:

 • 1 adet yumurta
 • 1 paket margarin
 • 1 çorba kaşığı yoğurt
 • 1 çorba kaşığı sirke
 • 1 çay bardağı sıvıyağ
 • aldığı kadar un
 • 1 paket kabartma tozu
 • 1 kase ceviz

şerbet:

 

 • 5 su bardağı toz şeker
 • 5 su bardağı su
 • 1/4 limon

 

Hazırlanışı:

 1. şerbeti hazırlayıp soğutun. geniş bir kaba yoğurdu, eritip soğuttunuğuz margarini, yumurtayı, sirkeyi ve sıvıyağı koyun. azar azar un ve kabartma tozu ekleyerek yumuşak bir hamur yapın. hamuru iki eşit parçaya bölün. ilk parçayı merdane ile yarım parmak kalılığında açın.
 2. açtığınız hamurdan çay bardağı yardımıyla yuvarlaklar kesin. hamurdan ayırdığınız ikinci parçayı da aynı şekilde açın ve diğerine eşit sayıda yuvarlaklar yapın. ikinci parçadan kestiğiniz yuvarlakların ortasını küçük bir kapak yardımıyla kesin. simit şeklinde ikinci parçaları birincinin üzerine yumurta akı sürerek yapıştırın. boşluklara birer yarım ceviz içi yerleştirin.
 3. hafif yağlanmış tepsye dizin. üzerleri kızarana dek pişirin. fırından çıkarıp üzerlerine şerbet dökün.

Comments

Çok sevgili Hanzade,Deniz,Ayşen-Ankara, Mikyop, Hatice'ciğim! Fikirler ne de güzel gelişiyor. Hatice'ciğim bence senin bu noktada biraz daha öne çıkıp, bize önderlik etmen gerekiyor gibi gelioyr bana...Biliyorum kolay değil, hepimizin kişisel yorgunlukları da var ama o miniklerin gözlerindeki minicik bir pırıltı emin olun tüm yorgunlukları silip götürüyor! NE dersiniz nerede nasıl organize olacağız? Bence bu iş kuvveden fiile çıkmalı...İlk adımla başlayalım...Hadi Hatice'ciğim, al bayrağı eline :))

Serpil ,aslinda forum kisminda da söylemistim ama ben genelde kendim portakal suyu sıkıyorum ya da seftali /kayısı suyu kullaniyorum. Visne hic kullanmadim ama biraz eksi yapabilir gibi geliyor. Sevgilerimle

Cevaplar icin cok tessekurler, Allahtan TC de yasamiyorum, burada malzeme sikintisi cok cekiyorum, hosuma giden bir tarifin icindeki bir sey burada olmayabiliyor. Boylece bende butun tarifleri denemek yukunden kurtuluyorum. Oyle istah acici gorunup, yapimida cok basit anlatilinca, neyse diyorum, sansliyim TC de degilim. Zaten 5 aylik bebegim var, dogum sonrasi 13 kilo fazlayi anca verdim, tarifleri yapsaydim arti 10 kilo daha alip, esimde Haticeye butun saygi ve sevgilerini site araciligiyla iletirdi heralde. Beni bosver sen Hatice ve yeni ekibin okudugum kadariyla yeni cevherler ortaya cikiyor. Siz yazin ben hepsini ayrica arsivliyorum, 10 yil sonra yurda geri donunce doya doya yapicam:))))
Hepinizin ellerine saglik

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)