« ekmek | Main | cevizli & üzümlü kurabiye »

24/12/2003

Comments

tuba07

süpersin haticecim geçen gün fırında mücverini yaptım süper oldu bugnde balkabağı çorabası çok teşekkürlerr

isilay

merhaba bende kızıma kabak yedirmenin çarelerini arıyordum acaba nasıl çorba yapsam diyordum
tam zamanında karşıma çıktı tarifiniz hemen sabah yapacağım inş teşekkürler

meltem

Tesekkür ediyorum tüm tarifler süper ve güvenli balkabagi corbasini denedimilk seferde esim iptal oldu ertesi gun 6 adet kabak alip geldi :))) Burdaki kabaklarda kücük ve kirmizi bizim Türkiyedeki tatlisini yaptigimizdan biraz daha tatli.Ilk yapisimda nedense tarife azcik muskat ekledim icimden geldi gercekten yakisti. Bol karabiberli buranin erken gelen soguk havasinda süperdi. Bu gunde karabiber koymadan tatli halde deneyecegim sofraya geldiginde. tabaklarina krema ekleyecek yiyenler sanirim böyle tatli tadida güzel olacak.Hastalikta tek ilacim tavuksuyu corbaydi benim simdi bu corba onun yerini aldi;)

ÜMRAN

efendim merhaaaabaaaalarrrr balkabağı çorbasını duyunca çoook şaşırdım ve bugün işyerinde arkadaşlara yaptım hepsi ellerini yedi nerden çıktı bu çorba dediler bende internet te akşam buldum dedim inanın şimdi herkez hergün bu çorbadan yapta yiyelim diyo bu kadar çok kabağı ben nerden bulayım bilmiyorum heralde kabak tarlam olmalı neyse fazla uzatmadan herkeze çok çok slm ve balkabağı çorbanız afiyet olsun efendimm... aliağadan sevgiler

candan

selam hatice! ne zamandır karşılaşamadık, ben de fazla siteler arası gezemez oldum artık, belki ondan. ama şimdi girip bir de balkabağı çorbası tarifi görünce bir merhaba demeden, sitem etmeden(!) geçemedim... sitem işin latifesi tabii, benim çorba kitabımdan haberdar mısın diye soracağım asıl. çünkü orda yanılmıyorsam altı tane balkabağı çorbası tarifi var, benim diye demiyorum ama yiyenlerin yalancısıyım, hepsi de ayrı güzel! bir denemeni tavsiye ederim. kitap oğlak yayınlarından haziran 2007'de çıktı, dumanı üstünde: doyurucu çorbalar, kolay ekmekler, candan turhan. sevgiler!

Nes

Hatice hanim merhaba,

Ben bu corbadaki tatliligi almasi icin once tereyagda rendelenmis 1 arpacik sogani ve 1 dis sarimsak kavuruyorum ve blenderdan gecirilmis kabak-patates puresini bu meyaneye karistirarak pisiriyorum. Tatliligi tamamen aldigi gibi cok guzel bir rayiha veriyor. Uzerine de yine tereyagda kirmizi pul biber yakiyorum,kisin ev favori corbalarindan biri oluyor :)

Ayse

Hatice Hn.,

Sitenizdeki tariflerden deneyip de memnun kalmadığım tarif neredeyse hiç olmadı simdiye kadar. Buna güvenerek, bahcemizde yetismis olan ve mecburen koparıp kullanmak zorunda oldugumuz kocaman balkabağını (kabak tatlısı ve mucver dışında)değerlendirebilmek icin bu tarifi denedim. Kokusu biraz kabak tatlısını andırsa da-:) gayet güzel oldu. Ben ayrıca icine cok az deneme amaclı kirmizi mercimek de ekledim. Esim de cok begendi. Tariflerinizi ve yemek deneyimlerinizi bizlerle paylastığınız icin teşekkurler.

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name and email address are required. Email address will not be displayed with the comment.)