Etli taze bakla
Tavuk suyu çorba

artizan in the kitchen

kitchen aid artizanyabancı yemek programlarını seyretmeyi seviyorsanız aşçıların kullandığı kitchen aid mikserlerini görmüşsünüzdür. hamur karıştıracakları zaman hemen mutfak tezgahının bir köşesinde duran kocaman kırmızı mikserlerini çıkarırlar. ben de anneme epeydir bu mikserden alalım diyordum ama annem hem türkiye'de olmadığı hem de amerikan voltajları buraya uymadığı için benim bu isteğimi erteliyordu. dün sabah ntv'de jamie oliver olmaya hevesli biri yemek yaparken aynı mikseri kullanınca "anne bu mikserden alalım!" sözlerime annem "bence de hatice!" diyerek karşılık verdi. aynı gün kardeşimle esse'de dolaşırken aynı mikseri görünce anneme doğum günü için alacağımıza kesin karar vermiş oldum. (aslında ikimize birden hediye almış sayılırım) şimdi mutfağın bir köşesinde duran kocaman bir mikserimiz var ve ben ikide birde gidip mikserin tozunu alıyorum...

Comments

mrb. bnde çok merak ediyorm onu acaba fiyetı ne kadar? yardmcı olursanz ve bn alanya da yaşıorm burada onu asla bulamam ne yapmalıym

Merhaba özlem
kitchen aid ile ilgili tüm merak edilenleri ben de merak ediyorum.Özell
kle yurt dışından nasıl getirtileceği hakkında bilgiye.Eminim bilgi vermeye yorulmuşsundur ama lütfen bana da bilgi verebilir misin. Çok uzun zamandır bu makinayı istiyorum pahalı diye alamadım.Belki bu sayede artık alabilirim.
Teşekkürler.
elifsenturk99@hotmail.com

Merhabalar,
Benimde bir kitchen aid'im var.Ve Amerika'da yasiyorum.Cok ama cok memnunum.Ben baska isimi yaparken o istedigim seyi yoguruyor.Ekmek hamuru,kurabiye hamuru,kek hamuru,sekerpare akilina ne gelrise.Oyle kullanisliki.Kresm santi ,cheesecake,vs...icinde.Yani el degmeden her turlu hamuru yoguruyor.Elinizde mikser beklemek zorunda degilsiniz.VE yogurdugu seyleri cok kivamli yapiyor.Simdi kiyma yapma aparati alacagim.Ben tavsiye ediyorum.Mayis'ta Tr'ye gelicem getirebilirimde.Ben tavsiye ediyorum hemde cok.Mutfagimin en nadide parcasidir benim:)

gulenayinsofrasi@gmail.com dan ulasabilrisiniz.

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)