Etli taze bakla
Tavuk suyu çorba

artizan in the kitchen

kitchen aid artizanyabancı yemek programlarını seyretmeyi seviyorsanız aşçıların kullandığı kitchen aid mikserlerini görmüşsünüzdür. hamur karıştıracakları zaman hemen mutfak tezgahının bir köşesinde duran kocaman kırmızı mikserlerini çıkarırlar. ben de anneme epeydir bu mikserden alalım diyordum ama annem hem türkiye'de olmadığı hem de amerikan voltajları buraya uymadığı için benim bu isteğimi erteliyordu. dün sabah ntv'de jamie oliver olmaya hevesli biri yemek yaparken aynı mikseri kullanınca "anne bu mikserden alalım!" sözlerime annem "bence de hatice!" diyerek karşılık verdi. aynı gün kardeşimle esse'de dolaşırken aynı mikseri görünce anneme doğum günü için alacağımıza kesin karar vermiş oldum. (aslında ikimize birden hediye almış sayılırım) şimdi mutfağın bir köşesinde duran kocaman bir mikserimiz var ve ben ikide birde gidip mikserin tozunu alıyorum...

Comments

merhaba,
niye bu kadar voltaj olayina takiliyorsunuz ki:) ben TR'ye giderken elektrikli esya goturuyorum. cunku burda(US) elektronik esya fiyatlari cok uygun TR'ye gore.toprakli hat gerekmiyenler icin voltaj olayi cok basit: tahtakaleden adaptor aliyorsunuz o kadar. Tabi aletn gucune de (Watt degeri) bakip almak onemli. Hatta bir de uzatma kablosu ya da 3lu priz alip birkac aleti bir arada kullanabilirsiniz.
toprakli hat gerektirenler icin adaptor biraz daha pahali ama yine de degiyor. ben yine de soyliyeyim de aklinizda bulunsun:')

özlem merhaba,
buradakilerin fiyatı ortalama olarak amerika'dakilerin iki katıymış. ben de aldıktan sonra öğrendim:)

Merhaba,

Ben iki sendir Amerika'da yasiyorum ve Agustos'ta Turkiye'ye donuyorum. Gelirken Kitchen Aid mikseri getirip getirmeme arasinda hergun gidip gelirken bir yandan da Turkiye'de var mi acaba diye arastirmalarimi surduruyodum. Getirmek iyi fikir degil cunku voltaj sorunu nedeniyle... Kitchen Aid olmasa da baska markalarin buna benzer mikserler cikardigini gorunce biraz rahatlamistim ama sizin sayfadaki haberi gorunce tamamen icim rahatladi. Gelir gelmez alacagim bi tane ben de. Fiyatlari ne kadar onu soracaktim size. Tesekkurler.

Ozlem.

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)