Tavuk suyu çorba
taze fesleğenli ve kekikli sandviç

Bahçıvan kebabı

bahçıvan kebabı

menünün ana yemeği bahçıvan kebabı. bu tarifteki havuç ve patatesleri kızartmak yerine isterseniz haşlayarak da kullanabilirsiniz. ama kızartılınca daha lezzetli oluyor...

malzemeler:

 • 1 kg kuzu kuşbaşı et
 • 2 baş kuru soğan, yemeklik doğranmış
 • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 1 yemek kaşığı salça
 • 2 havuç, küp küp doğranmış
 • 2 patates, küp küp doğranmış
 • 3-4 sivribiber, ikiye bölünmüş
 • 3 domates, soyulup dilimlenmiş
 • 1-2 tatlı kaşığı tuz

hazırlanması: 

 1. kuşbaşı etin fazla yağlarını temizleyip yemeklik doğranmış 2 soğan ve 2 yemek kaşığı zeytinyağı ile birlikte tencereye alın. arasıra karıştırarak et bıraktığı suyu çekene kadar pişirin.
 2.  1 yemek kaşığı salçayı bir kase kaynamış suyun içinde sulandırın ve etlerin üzerine dökün. (etlerin kendi sularını çektiklerinden emin olmadan salçayı eklemeyin. aksi taktirde suyu bulanık olur.) 1-2 defa karıştırın. daha sonra etlerin hizasına kadar kaynamış su ekleyin. (yüze yüz)  
 3. bu arada küp şeklinde doğranmış havuçları ve patatesleri yarım kızarmış olacak şekilde yağdan geçirin. kevgirde veya bir kağıt havlunun üzerinde yağlarını süzdürün.  
 4. etleri fırın kabına boşaltın. sebzeleri üzerlerine yayın. üstlerini sivribiber ve domatesle süsleyin. fırın kabının üzerini alümnyum folyoyla kapatın.
 5.  servis yapmaya 10-15 dakika kala önceden ısıtılmış fırına koyun. (böylece yememk hem ısınmış hem de demlenmiş oluyor) 6. pirinç pilavı ile servis yapın. 8 kişilik

Comments

öncelikle yemek tarifiniz için çok teşekkürler akşam misafirlerim gelecek ve yapacağım yanlız bişey sormak istiyorum 1-2 defa karıştırın ve kaynamış suyu ekleyin diyorsunuz ekledikten sonra ne kadar süre pişcek bu konuda bilgi alırsam çok sevinirim iyi bayramlar

merhaba hatice hanim aksama bu yemegi yapmak istiyorum ama elimde 1 kilo dana kusbasi var acaba sert olurmu dana oldugu icin,biz kuzu yiyemiyoruz ailecek ve baktigim tariflerin geneli kuzu etiyle.Neyse yemegi aksama yapacama göre cevabiniz yetismez sanirim ama siz yinede bilgilendirirseniz sevinirim kuzu etli tarifleri dana etiyle yapmamin lezzetinde cok farki olurmu?

Merhabalar Hatice geçmiş Bayramın Kutlu olsun. Ben bu yemeği bayramda yaptım çok güzel oldu. Sadece fırında pişirme süresini daha uzun tuttum. Çünkü sebzeleri az kızartmıştım.Lezzetli bir seçenek oldu teşekkür ederim.

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)