« Bahçıvan kebabı | Main | fındıklı ve tarçınlı kurabiye »

31/03/2004

Comments

didem

merhaba,ben baharat ve otlara çok meraklıyım.Fakat kulladığım baharatlar bir kaçı dışında klasik.Yemeklerde kullandığınız farklı baharatları paylaşırsanız sevinirim.

NURTEN

Sevgili hatice tekrar merhaba,şu anda taze fesleğenli kekikli sandeviç tarifini denedim bir harika tam mideme ilaç.Teşekkürler.

aysu kurt

Merhabalar,
Eski tariflerini okurken Funda hanim'in verdigi pesto sosunu gordum. Kesinlikle tavsiye ediyorum, hic pisman olmayacaksin. Eger denersen bizim damak zevkimize daha uygun olmasi icin sarmisagini bol tutmani oneririm. Ben kendi damak tadima uygun olarak onceden pekcok cevizi yagda kavurark da pesto sosuna ekliyorum, hatta bazen fistik yerine sadece cevizi kullaniyorum.
sevgiler
aysu

b secil

haticecim, yazmayı unutmuşum ben fundanın tarifine taze kekik(senin dediğin gibi zeytinyağında bekleterek)-taze olduğu için fesleğenide zeytinyağında beklettim- ve öğütülmüş karabiber ekledim.
makarnayı ekstradan yağlamaya gerek kalmıyor.

b secil

merhaba haticecim,
dün akşam pesto sosunu denedim.
Eşim haftasonu cnn'de bir programda(ceneviz yemekleri ile ilgili sanırım) görünce çok güzel diye iç geçirince bir süpriz yapayım demiştim.Elimin ayarı yine bol kaçtığından sanırım yarım litrelik bir kavanoz pesto sosum daha var.Onu Funda'nın dediği gibi sebzelerle denemeyi düşünüyorum. Kesinlikle denemelisin çok hoş oluyor.
sevgiyle kal

hatice

funda merhaba,
pesto sosu biliyorum ama bizimkilere yaparsam alacağım tepkiden çekiniyorum:)

funda

sevgili hatice
siteni buyuk bir zevkle okuyorum. simdiye kadar denedigim tarifler cok guzel oldu.
senin otlar bolumunde okuduguma gore Turk mutfaginda taze otlar o kadar sik kullanilmiyormus.
taze feslegenle yapilan italyan pesto sosuna yabanci tariflerde rastladin mi bilmiyorum. jamie oliver'in da tv'de cok yaptigi bir sos. ben genelde italyan sarkuterilerden aliyorum ve bu sos olmasaydi ne yapardim diye dusunuyorum.
yapimi icin taze feslegeni blender'a koy, biraz cam fistigi, sarmisak, tuz, sert peynir (italyan parmesan ideal olani ama rendelenmis eski kasar onun yerine konabilir zannediyorum) ve zeytinyagi. hepsini beraber blender'dan gecir. bu sos ozellikle makarnalarda cok kullaniliyor. makarnayi hasladiktan sonra biraz pesto ile karistir, biraz da kasar rendesi uzerine, harika oluyor. ben yazin sebzeleri haslayip pesto sosu ile karistiriyorum ya da irice mantarlari pestoya bulayip grilin altinda ya da firinda pisiriyorum. iki hafta once italya'da yedigim pesto soslu ve karidesli siyah spagettiyi yerken cigliklarima engel olamadigim icin esimi bayag utandirdim.

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name and email address are required. Email address will not be displayed with the comment.)

Reklam

  • .