fındıklı ve tarçınlı kurabiye
Zeytinyağlı taze fasulye

havuçlu kereviz salatası

havuçlu kereviz salatası

cuma akşamı sibel benim de üyesi olduğum bir mail grubuna annesinin yaptığı bir kereviz tarifini göndermişti. anneme bu tariften bahsedince "tamam salatayı sen yap" dedi. 20 kişilik bir gruba ilk kez deneyeceğim bir salatayı sunacağım için biraz endişeliydim ama sonuçta ortaya çok hafif ve güzel bir aperatif çıktı...

malzemeler:

  • 1 kereviz
  • 1 havuç
  • birkaç diş sarımsak
  • yarım kg süzme yoğurt
  • 1-2 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • dereotu
  • ceviz

hazırlanması:

1. sarımsakları dövüp yoğurtla karıştırın. kerevizleri üzerlerinde hiç siyah nokta kalmayacak şekilde soyun ve yoğurdun içine rendeleyin. (kerevizler hemen kararabileceği için soyar soymaz yoğurdun içine rendelemeniz gerekiyor. hatta siz rendelerken bir başkası bir yandan yoğurtla kerevizi karıştırabilirse daha iyi oluyor.)

2. havuçları da soyup yoğurda rendeleyin. zeytinyağını ekleyip tüm malzemeyi iyice karıştırın. servis tabağına alıp üzerlerine dereotu ve irice dövülmüş ceviz serpin. not: sibel'in annesi susam da serpmişti ama ben susamı kullanmadım, bir de zeytinyağını ekstradan ekledim. not 2: tarifi siteye yazmama izin veren sibel'e çok teşekkürler!

Comments

hayatımda ilk defa kereviz yiyorum hem de kendim yaptım...inanamıyorum bu harika bir tarif... yanında közlenmiş kırmızı biber ile de süper oldu... oleeey (: annem kereviz yediğimi duyunca inanamayacak (:

eğer kerevizleri limon suyu sıkılmış az iktarda su dolu bir kaba rendelerseniz kararmazlar ;)

gerçekten mükemmelsiniz


Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)