Karalahana dolması
Peynirli poğaça

anneannemin ıspanak kavurması

anneanneciğimin ıspanak kavurması

dün akşam eve gidip annemin yemek yapmakla uğraştığını görünce "ben de bir şeyler pişireceğim!" diye ısrar etmeye başladım. ama annem sakızlı kurabiye, haşhaşlı ve portakallı kek (fransız keki tarifinin de sahibi olan candan'a ait bir tarif), zeytinli çörek önerilerimin hepsini reddetti. onları cumartesi ve pazar günü yapabileceğimi söyleyip sadece rahmetli anneannemin ıspanak kavurmasını yapmama izin vereceğini söyledi. ben de onu yaptım. aslında anneannem bunu kahvaltılarda yaparmış...

malzemeler:

  • yarım kg ıspanak, ayıklanmış ve yıkanmış
  • 1 orta boy soğan
  • yarım çay bardağı zeytinyağı
  • 7-8 dilim pastırma

hazırlanması:

  1. temizlediğiniz ıspanakları doğrayıp bir tencereye alın. tencereyi orta hararetli ateşe koyun. hiç su koymadan ıspanaklar dibe çökene kadar tencerenin kapağı kapalı şekilde pişirin.
  2. ıspanakları bir süzgece alın. suyunu kaşık yardımıyla süzdürün. soğanı yemeklik doğrayıp tencereye sıvıyağ ile birlikte alın. soğanlar pembeleşince ıspanakları ve doğradığınız pastırmaları ekleyip hepsini kavurun.

4 kişilik

Comments

su an vermıs oldugunuz tarıfı denıyorum guzel olacagına emınım aksam bakcaz tadına tesekkurler

Ben de ıspanak kavurmasını çok severim; bazen soğanın yanısıra sarmısak da koyarım bu yemeğe.Ve ne zamnan ben de bu yemeği yapsam aklıma rahmetli anneannem gelir.

bugün ıspanaklı kavurması yaptım ve çok leziz oldu.arkadaşlar sizin bılgılerınızı derledım ve uyguladım çok güzel bır tat oldu ve en önemlısı 10 aylık bebegım dahı begendi.ilk kez bır stenın yardımı ile yemek yaptım ve süper oldu.artık bu steden yararlanmak bana zevk verecek ve yemeklerım leziz olacak...ha bu arada resıme baktıkça iştahım açılıyor.

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)