baharatlı kek
şeftali kompostosu

mantar çorbası

Mantar_corbasi

dün eve biraz erken gittiğim için anneme yardım ettim. annem fırında et yemeği hazırlarken ben de mantar çorbasını pişirdim. ben henüz tatmadım ama anneme göre çorba çok lezzetli olmuş... (annemin yemeğinin tarifini yarına yazacağım...)

malzemeler:

  • 500g kültür mantarı
  • 2 yemek kaşığı tereyağı
  • 4 yemek kaşığı un
  • 1lt soğuk su
  • tuz
  • 1,5 su bardağı süt

hazırlanması:

  1.  mantarları yıkayıp küçüklerini ikiye, büyüklerini dörde bölün. hepsini ince ince doğrayın.
  2.  orta boy bir tencerede yağı ve unu kavurun. kavrulunca tencereye suyu ekleyin ve blendır yardımıyla karıştırın. su kaynayınca mantarları ve tuzu ilave edip yaklaşık 20 dakika pişirin.
  3.  piştikten sonra sütü ekleyin. 1 taşım kaynatıp altını kapatın. taze çekilmiş karabiber ile servis yapın.

Comments

günaydın hatice, mantar çorbasını dün akşam yaptım eşim özelliklede 3,5yaşındaki kızım çok beğendi ellerine sağlık.daha öncede annane kurabiyesi,tırtıl kurabiye,rulo pasta,pizza,hazır yufkadan kol böregini,sodalı böreği denedim hepside güzel oldu.

merhaba.hatice mutfakta çok başarılı değilim ama senin verdiğin tariflere okadar güveniyorum ki hiç tereddütsüz yapıyorum.dün misafirlerime sticky toffee puding,ıspanaklı börek ve otlu çörek yaptım.böreği gül şeklinde sararken yırtıldı oyüzden başka şekil sardım.bayıldılar.eminim mantar çorbasıda harika olacak

merhaba .sitenizle uzun zaman önce tanışmıştım.ancak tarifleri bu hafta ancak deneyebildim.mantar çorbasını çok uzun zamandır yapmak istiyordum ama güzel olabileceğine inandığım bir tarif bulamamıştım.hafta sonu denedim.iftara arkadaşlarım davetliydi.ben ufak bir değişiklik yaparak çorba piştikten sonra içine bir miktarda krema ekledim.sonuçmu mükemmeldi.güzel tarifin için çok teşekkürler.ellerine sağlık

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)