çatal
Vişne kompostosu

Comments

Awww ayni bizim Felix'imiz :) Kedileri hatta butun canlilari cok seviyorum =^.^= Resim icin tesekkurler!!! Harikasiniz!

ah ne tatlı uyuyo benimde tafi'm vardı bir haftalık yavruyken almıştım o i kedi değil evin çocuğuydu biberonla beslemişdim...ama hamile olduğumu öğrenince bırakmak zoruna kalım..:(

Hepinize merhaba arkadaşlar,

Bu konuda tam bir S.O.S vermek istiyorum. Umarım bu mesajımı tüm arkadaşlar en kısa zamanda (tabi önce fark etmeleri lazım ama nasıl çabuklaştırabilirim bilmiyorum) okur ve bana yardımcı olmaya çalışırlar.
Konu kedi ile ilgili olduğu için buraya yazıyorum.
Esasında foruma yazacaktım ama forum bugünlerde kapalı ve benim mesaj yazma işim henüz halledilemedi.

Yaklaşık bir ay kadar önce sokakta, evimizin çok yakınında, ağzı burnu kan içinde, gözlerinden iltihap akan bir yavru kedi bulduk. Hemen paltomun içine sokarak eve götürdüm. Yüzünü, gözlerini temizleyip sobanın yanına koyduk. Sabaha kadar burnu kanadı. Ertesi gün veterinere götürdük. Gördüğü şiddetli darbeden dolayı (hangi cani yaptıysa Allah onun cezasını versin diyorum) ne yazık ki damağı yarılmış, ön patilerinden biri de çatlamış. Damağının dikilmesi gerekiyormuş ama veteriner "çok küçük olduğu için uyutamayız yoksa uyanamaz, üzülürüz yazık olur, biraz büyüyüp toparlansın öyle yapalım" dedi. Genel durumunu düzeltmek için ilk tedavi ve aşılarını yaptırdık. Şimdi tertemiz. Damağı yarık olduğu için özellikle sıvıları içemiyor, burnundan geri geliyordu. Bu durumda sokağa nasıl bırakalım? Asla yapamazdık. İlk günlerde sıvıları hep şırınga ile verdik. Şimdi daha iyi. Veterinerler kapanmaz diye tahmin etmişti. Ama Allahtan epeyce kapandı, çok az bir delik kaldı. Yumuşak gıdaları ve hatta kuru mama bile yemeye başladı. Suyu da kendisi içebiliyor. Yarısı içeri, yarısı dışarı çıkıyor ama yine de eskisinden çok daha iyi. Ayağındaki çatlak da zamanla geçecekmiş. Çünkü daha bebek ve büyüme çağında olduğu için geç de olsa kendiliğinden iyileşir diyor veterinerler. Büyümeye başladı, çok güzel oldu. 3-3,5 aylık olduğunu tahmin ediyoruz. Aşırı oyuncu. Oynamaktan yorulduğu zaman kucağımıza geliyor, sonra yavaş yavaş boynumuza çıkarak başını tam boynumuna dayayarak uyuyor. Annesini çok erken kaybettiği için bizi annesi yerine koyuyormuş. Cinsiyeti erkek, ağırlıklı beyaz ama üzerinde koyu renkli benekleri var. Evde bir tane yetişkin kedim var. Yavruyla anlaşamıyorlar. Bu arada yavrumuzun adını Şanslı koyduk. Ne evin durumu ne de maddi durumum iki kediye bakmak için hiç uygun değil. Bu nedenle Şanslıya acil yer arıyoruz. Ona ömrünün sonuna kadar bakabilecek, hevesi geçince veya herhangi bir nedenden dolayı bakmaktan vazgeçip, sokağa atmayacak, gerçek hayvanseverlerin yardımına ihtiyacım var. Tekrar sokağa bırakmaya gönlümüz hiç razı değil. Çünkü eve ve insanlara alıştı ve daha küçük. Eğer ev bulamazsam sokaktan ziyade daha güvenilir bir yer arıyorum. Ev olmasa bile bahçe gibi bir yer de olabilir. Yeter ki sığınacak, karnını doyurabilecek bir yeri olsun. İnşallah iyi haberlerinizi alırım.
Herkese sevgiler...

Nurcan Ekşioğlu

İş tel: 0212.350 33 20
cep tel: 0537.635 63 39
neksioğlu@sisecam.com.tr

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)