« uyuyan kedi | Main | İmambayıldı »

06/09/2004

Comments

emine

elma kompostosu istiyor çocuklar varmı tarifi acaba

ömür er

çok güzel valla bu sitede iştahım açılıo....

NİLÜFER

Sizi tebrik ederim bu kadar güzel bir site ve ilgili bir kitleye sahip olmanız ve yeniliklere açık bir görüş anlayışı ile sitenizi sunmanız tebriklere değer.
Sizlere kolay gelsin tabiki bizlere de :)

GÜLGÜN

gerek komposto gerekse diğer tariflerinizi denedim.Gerçekten mükemmel.Çeşitli tarifler veren sitelerden farkınız da bu sanırım.böyle güzel bir site hazırladığınız için teşekkürler.

sühandan

slm arkadaşlar,margarinle ilgili makaleyi okudum,gerçekten ürkütücü bi tablo,acaba margarin yerine ne kullanabiliriz düşündüm aynı sonucu almak için,mesela kurabiyeler margarinsiz aynı sonucu vermiyor ne yapabiliriz arkadaşlar?????

nurşen

çok güzel bir site hazırlamışsınız teşekkür ederiz, her gün sabah merakla açıyorum bilgisayarımı acaba bu gün ne yapmışlar diye, hafta sonu denemeye başlayacağım pasta ve yemek çeşitlerinizi saygılar.

hatice

şeftaliyi hiç denemedim ama vişneyi biz de reyhan gibi derin dondurucuya koyuyoruz.

Hacer

Merhaba Reyhan ,
çok teşekkür ederim kiraz bulamam artık ama hala vişneyi saklama şansım var galiba.Ben denemek için birazda şeftali saklıyayım güzel olursa yazarım.
İyi günler...

Songül

Hatice merhaba, ben şeftaliyi de aynı şekilde soyup istediğim boyutlarda doğrayarak buzdolabı poşetlerine koyuyorum ve donduruyorum. Kışın diğer meyveler gibi kompostosunu yapıyorum. Ayrıca hiç kararma olmuyor, denemenizi tavsiye ederim.
Görüşmek üzere.

Gülçin

merhaba hatice;

yeniden bizlere farklı tarifler göndermen beni gerçekten çok mutlu ediyor. ama üzülerek söylemeliyim ki ne vişneyi nede kompostoyu ne eşim nede ben sevmediğimiz için bu tarifini deneyemeyeceğim. yinede çok güzel görünüyor deneyip tadanlara afiyet olsun seninde ellerine sağlık bu arada yeni tatlı tarifleri yazarsan sitene veya değişik tatlı tarifi olan arkadaşlar varsa ve bana yardımcı olurlarsa çok sevinirim. şimdiden teşekkürler...

sevgiler :-)

ReYHaN

Sevgili Hacer,

Vişne ve kiraz'ı derin dondurucuda rahatlıkla 12 ay kadar saklayabilirsin. Ben heryıl dondurucuya mutlaka vişne koyarım. Bunun için saplarını ayıkladığım vişneleri yıkayıp iyice sularının süzülmesini sağladıktan sonra porsiyonluk miktarlar halinde buzdolabı poşetlerine koyuyorum (İyi poşetlemek önemli, yoksa derin dondurucunun kokusunu alıyor).
Kışın ortasında nefis bir kurufasulyenin yanında vişne kompostosu iyi gidiyor veya vişneli kek/pasta :))
Kiraz da aynı şekilde dondurulabilir.
Şeftalinin dondurulup dondurulmayacağını bilemiyorum, belki kararabilir. Ben marmelatını yaparak saklıyorum.

Sağlıklı günler..

Hacer

Merhaba
Çok iştah açıcı bir resim.Ben kompostoları çok seviyorum.Kışında sürekli elma ve ayva kompostosu yapıyorum.Fakat bu yaz meyvelerini mesela kiraz vişne ve şeftali 'yi kışa saklama şansımız var mı?
Görüşmek üzere...

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name and email address are required. Email address will not be displayed with the comment.)

Kırmızı Minder

Reklam

  • .