Lahana sarması
Pizza

zerrin'in iftar menüsü

Zerrin_iftar

bu akşam liseden arkadaşlarımla zerrin'in iftar davetinde buluştuk. zerrin ve annesi özenle o kadar çok şey hazırlamışlarki ben fotoğraf çekmekten bir kısmının tadına bakamadım bile. ama benim tüm yediklerim çok lezzetliydi. zerrin bize çeyizinden çıkardığı çatal takımı ile servis yaptı. iftardan sonra "neden arkadaşlarım yakınımda iken yeterince görüşmüyorum da gitmelerine yakın onları mümkün olduğunca çok görmeye çalışıyorum." diye düşündüm. neyseki bu ramazanda arzu, nedime, zerrin, zülal, sinem, hatice a. ve semra ile geçen yılların acısını çıkaracak kadar görüşmeyi planlıyoruz. tüm yaptıkların çok teşekkürler zerrin!

zerrin'in menüsü:

  • mercimek çorbası
  • tavuk göğsüne sarılmış pastırma + buharda pişmiş sebzeler
  • pilav
  • börek
  • nohutlu kuru patlıcan dolması
  • zeytinyağlı barbunya
  • patates salatası
  • semizotu salatası
  • güllaç
  • şekerpare

Comments

ebru, gullac paketinin uzerindeki tarife gore yaptim guzel oldu. yalniz sutu kaynarken dokmek gerekiyor. bir de serbet miktarini azaltmak gerekiyor. cok sekerli sevmiyorsan sekeri de yarim bardak eksik koyabilirsin. 3 lt sute 1,5 kilo sekerdi galiba serbet olcusu.

huda, yumusak kadayif mi yapmak istiyorsun yoksa kunefe gibi olandan mi? ben kunefe gibi yapiyorum, herkes bayiliyor. derin bir kapta kadayifi 6-7 cmlik parcalara boluyorum. sonra uzerine eritilmis tereyagi dokup iyice karistiyorum. yarisini yaglanmis tepsiye yayip elimle iyice bastiriyorum.bolca dovulmus ceviz ya da badem ici koyuyorum. uzerine kadayifin kalan yarisini da yayip kavanozla iyice bastiyorum. firinda kizarana kadar pisiriyorum. soguyunca baska bir tepsiye ters ceviriyorum. serbeti ben 2 bardak seker 2 bardak su ve biraz limaon suyu ile yapiyorum. kadayif da serbette iyice soguyunca serbeti kadayifin uzerine dokuyorum. buzdolabinda bekletiyorum. disarda kalirsa yumusuyor.

hatice, yarin oglene kadar gullac tarifini yazma sansin olur mu acaba ? kayinvalidemler iftara gelicek de kizimin dogumgunu sebebiyle :) ya da baska dennemis iyi bir gullac tarifi olan varsa ve yazarsa cok sevinirim :)

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)