çikolata parçacıklı zencefilli kek
mum

Beşamel soslu, sucuklu fırın makarna

Firin_makarna

forumdaki tarifler arasından hemen yapabileceğim pratik bir tanesini bulmaya çalışırken fırın makarna başlığına rastladım.  ben de bu başlığa gelen cevapları harmanlayıp beşamel soslu sucuklu fırın makarna pişirdim. (teşekkürler deniz a, reyhanyurtsever, elos ve seçil)  bu yemek yanında turşu ile servis yapılır bir de üzerine çay ikram edilirse çok lezzetli oluyor...

Malzemeler:

 • yarım paket makarna
 • 1 tatlı kaşığı tuz
 • 3 yemek kaşığı margarin
 • 1,5 yemek kaşığı un
 • 3 su bardağı süt
 • 1 yumurta
 • 1 su bardağı kaşar rendesi
 • 1 parmak sucuk
 • 1 domates

Hazırlanması:

 1. tencereye suyu koyup kaynatın. bu arada bir tavaya 3 yemek kaşığı margarini koyup kızdırın. yağ kızınca unu ekleyip kokusu gidene kadar kavurun. en son 3 su bardağı süt devamlı karıştırarak azar azar ekleyin. süt yoğunlaşana kadar (ara sıra karıştırarak) kaynatın.
 2. tenceredeki su kaynayınca tuzu ve makarnaları ekleyin. makarnalar yumuşayana kadar pişirin. pişince süzüp geniş bir kaseye alın.  beşamel sosu ekleyip karıştırın.  kaşar rendesinin yarısını ve bir yumurtayı ekleyip tekrar karıştırın.  en son hafif kızartılmış sucukları ekleyin.
 3. tüm karışımı dikdörtgen pyrex'e döşeyin. üzerine kalan kaşar rendesini serpin.  en üste halka halka doğranmış domatesleri dizin. 175C fırında pişirin.

Comments

ilk yaptığımda bayıldık.sonra misafirlerime de börek yerine yapmaya başladım.şu anda akşam yemeği için yapacağım.harika bi lezzet.teşekkürler hatice hanım...

yumurtanın sarısınımı koyuyoruz acaba hepsini mi ?

bnde denicem çok güzl görünüyor

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)