çekiliş sonuçları
teyzemin iftar menüsü

Hazır yufkadan kol böreği

Hazir_yufkadan_kol_boregi

arkadaşlarım geldiğinde bu böreği yapmıştım. çok çabuk ve kolay hazırlanabildiği için yine iftar davetlerine uygun bir börek bu da.

malzemeler:

 • 4 yufka
 • 1,5 su bardağı süt
 • 1 yumurta
 • 3 yemek kaşığı zeytinyağı
 • beyaz peynir
 • kıyılmış maydanoz
 • 1 yumurtanın sarısı
 • çörek otu

not: peynirli maydanozlu iç yerine patatesli veya kıymalı iç de hazırlayabilirsiniz.

hazırlanması:

 1. süt, yumurta ve yağı bir kaseye alıp çırpın.
 2. ezilmiş beyaz peyniri ve kıyılmış maydanozu ayrı bir tabakta karıştırın.
 3. yufkanın birini masaya yayın. yarısına kadar harçtan sürün. diğer yarısını yufkanın dörtte üçünü kaplayacak şekilde kapatın. aynı harçtan onun da üzerine sürün.
 4. peynirli içi yufkanın üzerine yayın. yufkanın kenarlarını içe doğru kıvırıp yufkayı rulo şeklinde sarın. ruloyu ortadan ikiye kesin ve yağlanmış tepsiye yanyana dizin. aynı işlemi diğer üç yufka içinde yapın. sütlü harçtan arttıysa ruloların üzerine sürün. bir yumurtanın sarısını çırpıp ruloların üzerine sürün. çörek otu serpip börekler kızarana kadar pişirin.

Comments

hangi çeşidi olursa olsun böreği çok severim. sayfayı açar açmaz nar gibi kızarmış börek tarifi görünce hemde oruçlu olduğum için çıldırmadım dersem yalan olur. bu hafta sonu bu tarifi deneyeceğim.ELLERİNE SAĞLIK HATİCE...

Biraz ilgisiz olacak ama henüz foruma üye olmayı başaramadığım ve bildiğim güzel şeyleri sizlerle paylaşmak istediğim için buradayazmam gerekti.Ben istanbula geçtiğimiz eylül ayında ilk kez geldim.Eşimi tanıdığımdan beri üniversite yıllarında(istanbulda okumuş)yediği bir tatlının ne kadar hafif ve lezzetli olduğundan bahseder durur.İşte eylül ayında geldiğimizde araya araya o tatlıcıyı bulmayı başardık.Zeytinburnu tren istasyonunun olduğu yere çok yakın Söğüdoğlu tatlıcısı,bahsettiğim tatlının adı DÜRÜM.Mutlaka denemenizi tavsiye ederimBen biran önce yaz gelsede istanbula gelip o tatlıdan yiyebilsem diye sabırsızlanıyorum.

İdilciğim, senin verdiğin tarifte bütün malzemeler mi çiğden koydun.Patates ile kıyma birlikte güzel bir şeye benziyor.Sağol

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)