kaya kurabiye
kümbet pasta

kolay & lezzetli dürüm

Durum

siteyi açalı neredeyse 1,5 sene olacak ama ben hala bu dürümü yazmamışım. demek ki pazar kahvaltılarının en sevdiğim aperatifini yapmayalı o kadar uzun bir süre olmuş.  kolay dürüm tarifini 7-8 sene önce bir yemek dergisinde görmüştüm ama artık evde ne varsa onlarla yapıyorum ben. dün gece de ailemden istanbul trafiğini çekmiş olanlar için hazırladım bu dürümleri ve çok lezzetli olduğu yorumlarını aldım.

malzemeler:

 • 5 adet lavaş
 • 1 kuru soğan
 • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 200-250g kültür mantarı, doğranmış
 • 2-3 adet sivribiber
 • 2 adet domates, çekirdek yuvaları çıkarılıp doğranmış
 • 2 adet büyük patates (ben haşlanmışları kullandım ama haşlamadan da kullanabilirsiniz.)
 • varsa birkaç yaprak taze kekik (veya dereotu/maydanoz)
 • tuz, karabiber, pulbiber, nane
 • 1 sap yeşil soğan veya birkaç sap maydanoz

Durum2

hazırlanması:

 1. soğanı yemeklik doğrayıp zeytinyağında hafifçe kavurun. doğranmış mantarları ekleyin. mantarlar bıraktıkları suyu çekene kadar pişirin. suyu çekince sırayla biberleri ve domatesleri ekleyin.(domateslerin çekirdeklerini çıkartmazsanız suları dürümlerden akabiliyor bu yüzden suyunun tamamen süzüldüğüne emin olmanızda fayda var). en son küp küp doğranmış patatesleri ve taze kekiği ekleyip 1-2 kez çevirin. altını kapatıp tuz, karabiber, pulbiber, nane ilave edin.
 2. lavaşları açıp bir ucuna harçtan koyun. lavaşı rulo yapıp taze soğan veya maydanoz sapı ile bağlayın. aynı işlemi diğerleri için de yapın. sıcak servis edin.

Comments

sevgili hatica hanim sitenizi yeni kesfettim ama harika tarifler var. beim bir sorunum var bu dürümü yapmam icin lavas bulmak benim icin cok zor. eger tarifi varsa bana yardimci olur musunuz. ben Almanya ya gelin geldim burda aradim ama lavas bulamadim. simdiden tesekkurler. ha bu arada burda kadinlar bir hamarat gorseniz akliniz durur. geleli fazla olmadi ama öyle kilo aldim anlatamam.

Sevgili Hatice, siteni kisa bir süre önce kesfettim. Ara ara ugruyorum, ve her seferinde hayran kaliyorum. Bu sefer yorum eklemeden gitmek istemedim; yemek tarifelerin tek kelimeyle harika, resimlerde mükemmel olmus. Basarilarinin devamini dilerim. mutluluklar seninle ve sevdiklerinle olsun.

portakal piknik in kumpirini ve ayvalık tostunu şiddetle tavsiye ediyorum.bayıldım dogrusu....k.ören ankara küçük sevimli bir meken çalışanlarıda son derece sevimli.....gidin ve tostun ve kumpirin kaliteli ürünlerle meydana gelen süper lezzetini tadın....

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)