rulo köfte
istanbul ve kar

yemek ve kültür dergisi

Yemek_ve_kultur_dergisi

birkaç ay önce erkek kardeşimle birlikte çiya'ya gittiğimizde bana göre çok güzel, kardeşime göre ise  çok değişik  olan yemekleri tatma imkanı bulmuştuk. kardeşim özellikle domates tatlısından bir hafta kadar bahsetmişti. o zaman ilk aklıma gelen benim gibi kaybolan yiyeceklere meraklı birinin bile bu tür yerlerin & yemeklerin varlığından haberdar olmadığı idi. "keşke unutulmakta olan bu tatların, bir zamanların yemek kültürünün yaşatılması için daha çok çaba gösterilse" diye düşünmüştüm.

benim gibi sadece düşünmek ile kalmayıp belirli bir çaba gösteren bir grup insan, çiya'nın sahibi musa bey ve eşi zeynep hanım öncülüğünde yemek ve kültür ismi ile yeni bir dergi çıkartmış. ben sadece derginin kapağını görebildim ama sırf kapağı ve yazarlar listesi ile bile abone olmanıza değecek bir dergi olduğu belli oluyor. (dergiyi bayilerden de satınalabilirsiniz ama abonelik daha iyi seçenek gibi duruyor...)  bu kadar kaliteli bir derginin çıkarılmasında emeği geçen herkese teşekkürler!

dergi hakkındaki ayrıntılı bilgiyi yemekvekultur.com sitesinden edinebilirsiniz.

Comments

merhaba, lezzet dergisinin yemekleri benim favorim ve yurt dışa cıkarken devamlı serisini alıp içindekileri uygulamaktan cok zevk alıyorum.
Sizlerden cok önemli bir yardım rica ediyorum. Biz nijeryada yaşayan bir aileyiz. Ve burda türk yemekleri devamlı tanıtan bir vatandaşım. Kızlarınım okullarında devamlı programlar olmakta ve aileler yiyecek tarafını almakta. Ve bende elimden geldiğince keklerimiz, böreklerimizmiş tanıtım yapmaktayım. Benden 4 kg ağırlığında bir kek yapmamı istediler. Bende düşünmeden olur dedim. Ama olmuyorrrrrrrrr. Ne yapacağımı şaşırdım. Ve cuma günü okuldu turnuvalar var bir sürü insan gelecek ama ben bir türlü başaramadım. Sizlerden ricam nekadar un, kabartma tozu, yumurta, şeker, kakao, süt , yağ kullammam gerektiğini bilen varsa bana yazabilirmi. ltf cevaplarınızı bekliyorum.
2 günüm kaldı deneme yapmak için .........
sevgilerimle,

Merhabalar; lütfen sitenin başina siteyi açken dolaşmayın diye not düşmenizi rica edeceğim
Çünkü yemekler çok güzel ama ben şuan açım ne olacak şimdi...

Sevgili Hatice seni tebrik ederim. Siteni hergün ziyaret ediyorum.Ben 47 yaşında emekli bayanım.İdeal bir gelin adayısın.Sen nasıl halen bekarsın anlamıyorum.Seni seviyorum.Her şey istediğin gibi gönlünce olsun inşallah.

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)