rulo köfte
istanbul ve kar

yemek ve kültür dergisi

Yemek_ve_kultur_dergisi

birkaç ay önce erkek kardeşimle birlikte çiya'ya gittiğimizde bana göre çok güzel, kardeşime göre ise  çok değişik  olan yemekleri tatma imkanı bulmuştuk. kardeşim özellikle domates tatlısından bir hafta kadar bahsetmişti. o zaman ilk aklıma gelen benim gibi kaybolan yiyeceklere meraklı birinin bile bu tür yerlerin & yemeklerin varlığından haberdar olmadığı idi. "keşke unutulmakta olan bu tatların, bir zamanların yemek kültürünün yaşatılması için daha çok çaba gösterilse" diye düşünmüştüm.

benim gibi sadece düşünmek ile kalmayıp belirli bir çaba gösteren bir grup insan, çiya'nın sahibi musa bey ve eşi zeynep hanım öncülüğünde yemek ve kültür ismi ile yeni bir dergi çıkartmış. ben sadece derginin kapağını görebildim ama sırf kapağı ve yazarlar listesi ile bile abone olmanıza değecek bir dergi olduğu belli oluyor. (dergiyi bayilerden de satınalabilirsiniz ama abonelik daha iyi seçenek gibi duruyor...)  bu kadar kaliteli bir derginin çıkarılmasında emeği geçen herkese teşekkürler!

dergi hakkındaki ayrıntılı bilgiyi yemekvekultur.com sitesinden edinebilirsiniz.

Comments

sevgili hatice,
sgarayı bırakmamla sitenle tanışmam aynı zamana denk geldi nerdeyse;yalaşık 6 ay. sağlıklı beslenmeye, gazetelerin sağlık köşelerini okumaya ve tabi senin sitene günde birkaç kere girmeye başladım. kokarım çevremdekiler için sıkıcı biri oluyorum:)yemek yapmak, özellikle pasta börek tarifleri denemek gerçekten çok hoş bir hobi.

Evde nerdeyse hergün bir tarifini denememe rağmen daha önce hiç yorum yazmadım.çiyanın yemekleri ve bu yemekleri oluşturma, sunma, unutulmasını önleme ve anadolu'nun yöresel yemeklerine hakettiği ilgiyi oluşturması anlamında ben de çiya'yı başarılı buluyorum.

Sevgili Hatice, gerçekten çok şekersin, umarım bu site sürekli gelişerek devam eder.

Asagida sizin icin adresini yazdim. 3 tane ciya var ama 3'ude ayni yerde. Hemen hemen birbirleriyle karsi karsiya. Sizin gitmek isteyeceginiz yer Ciya Sofrasi. Deneyin eminim memnun kalacaksiniz. Ayrica www.ciya.com.tr adresinden bilgi alabilirsiniz. Orada yerlerini gosteren bir harita da var.

Çiya Kebap
Caferağa Mah. Güneşlibahçe Sk. 48/B Kadıköy - İstanbul
Tel: (216) 336 30 13

Çiya Kebap 2
Caferağa Mah. Güneşlibahçe Sk. No: 44 Kadıköy - İstanbul
Tel: (216) 418 51 15

Çiya Sofrası
Caferağa Mah. Güneşlibahçe Sk. No:43 Kadıköy - İstanbul
Tel: (216) 330 31 90

İstanbulda yaşıyorum ama... çiya yı bılmıyorum.. tam olarak nerede burası Meral..

Sevgi ile..

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)