rulo köfte
istanbul ve kar

yemek ve kültür dergisi

Yemek_ve_kultur_dergisi

birkaç ay önce erkek kardeşimle birlikte çiya'ya gittiğimizde bana göre çok güzel, kardeşime göre ise  çok değişik  olan yemekleri tatma imkanı bulmuştuk. kardeşim özellikle domates tatlısından bir hafta kadar bahsetmişti. o zaman ilk aklıma gelen benim gibi kaybolan yiyeceklere meraklı birinin bile bu tür yerlerin & yemeklerin varlığından haberdar olmadığı idi. "keşke unutulmakta olan bu tatların, bir zamanların yemek kültürünün yaşatılması için daha çok çaba gösterilse" diye düşünmüştüm.

benim gibi sadece düşünmek ile kalmayıp belirli bir çaba gösteren bir grup insan, çiya'nın sahibi musa bey ve eşi zeynep hanım öncülüğünde yemek ve kültür ismi ile yeni bir dergi çıkartmış. ben sadece derginin kapağını görebildim ama sırf kapağı ve yazarlar listesi ile bile abone olmanıza değecek bir dergi olduğu belli oluyor. (dergiyi bayilerden de satınalabilirsiniz ama abonelik daha iyi seçenek gibi duruyor...)  bu kadar kaliteli bir derginin çıkarılmasında emeği geçen herkese teşekkürler!

dergi hakkındaki ayrıntılı bilgiyi yemekvekultur.com sitesinden edinebilirsiniz.

Comments

benim sizden bir istegim var hatice,
cikolata tarifi ariyorum.buldugum tum tariflerde ise cikolata yaparken bitter cikolata eritip karistiriliyor tarife.
belki aramizda evde cikolata(homemade chocolate) nasil yapabilecegimizi bilen vardir?bu konuda yardim ederseniz cok sevinirim.
tekrar tesekkurederim portakal agaci sayfasi icin,uzaklaradan turk mutfagini takip edip ailemizle leziz yemekleri paylasmamizi sagliyorsun.

Sevgili PoRTAKAL AGACI (Hatice),
Ben 13 yasindayim. Ve asaga yukari sizin tariflerinizin hepsini denedim. En cok MAYALI POGACA yi begendim. SU ARLAE YEMEKLERE yer veriyorsunuz, lütfen hamur islerine zaman ayirin. Bu yaptiklariniz tariflerin hepsini eminim yiyorsunuzdur, acaba kac kilosunuz?

Sevgilerimle

dergiye ben de cok sevindim. Turk yemek kulturu zengin ve dunyaca unlu olmasina ragmen simdiye kadar boyle profesyonel bir derginin cikmamis olmasi zaten utanilacak bir seydi:) emegi gecenlere tebrikler. hatice umarim seni de yakinda dergide goruruz.

sevgiler,
emine

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)