karamelize nektarinli lorlu cheesecake
şeftalili ve bademli muffin
şeftalili ve böğürtlenli pay
Şeftali Yemek Etkinliği - Bölüm II

Şeftali Yemek Etkinliği - Bölüm I

An itibariyle 21 yazar ve 30'a yakın tarifimiz varken yavaş yavaş tarifleri ve yazarları anlatmaya başlayabiliriz sanırım. Tariflere geçmeden önce ilk etkinliğimize katılan, tariflerini paylaşan, şeftalili bir tarif bulmak ve denemek için zaman ayıran herkese çok teşekkürler.

Listeyi bölümlere ayırıp yayınlayacağım. Aksi halde hepsini aynı anda yazmak çok uzun sürecektir.

Bölümleri bana gelen e-postalara göre sıralamaya karar verdim. Buna göre ilk durağımız devletsah.com. Devletşah bizimle 4 farklı şeftalili tarifini paylaşmış. İlki bisküvi, yoğurt, jöle ve şeftali dilimlerinden oluşan zahmetli ama lezzetli olduğu belli olan bir pasta, ikinci tarif; etkinliğin iki içeceğinden biri: şeftalili milkshake, üçüncü tarif; çocukluğumuzun meybuzlarını andıran şeftalili granita, sonuncusu ise reçellerin kaynamaya başladığı evler için uygun bir tarif; şeftali marmelatı.

Pfirsisch_1Listenin ikinci sırasını ziyaret etmek için Almanya'ya gidiyoruz. Soframız.de'den Özgül, etkinlik için bir araya geleceğini hiç tahmin etmediğim tatları bir araya getirerek  lazanya ile şeftali ve biftek ile şeftali kombinasyonları sunmuş; şeftalili lasagne tatlısı ve Teriyaki marinade’li, Pfifferlinge ve Seftali’li Biftek, ekrandan göründüğü kadarıyla da çok güzel olmuşlar.

EvciniŞeftali labneli bir cheesecake ile birleşirse nasıl olur diye öğrenmek için Almanya'daki lazanya tabağımızı bitiremeden Türkiye'ye dönüp soluğu evcini.com'da alıyoruz. Evcini, şeftaliyi en çok dilimleyip yemeyi sevse de bizim için kitaplarını karıştırıp harika bir şeftalili kremalı cheesecake tarifi bulmuş. Üstelik cheesecake'i krem peynir yerine labne ile yapınca benim gibi çok fazla krem peynir kullanılmasını sevmeyenlerin de gönlünü kazanmış.

PnrBiraz soluk alıp yolumuza devam ediyoruz. Bu sefer durağımız Zonguldak, Ereğli ve pnrt.blogspot.com. Pınar, tatilden yeni dönmüş olmasına rağmen etkinliğimize zaman ayırmış ve acil gelecek misafirler için kolaylıkla hazırlanabilecek tarifi şeftalili tatlıyı bizlerle paylaşmış.

HanifePınar'a selam verip pastasına baktıktan sonra uzun bir yolculuktan sonra Montreal'e, Hanife'ye gidiyoruz. Hanife, bilgisayarındaki arızaya ve geçirdiği hastalığa rağmen yılmamış ve bizler için şeftalili ve pirinçli puding tarifini denemiş. Herşeye rağmen pes etmeyip katkıda bulunduğu için kendisine çok teşekkür ediyoruz.

Comments

merhaba,

bir seneden beri devamli takip ediyorum sizi ve tebrik ederim her sey mukkemel ben 34 yasinda hollanda da yasiyan bir bayanim, bende yemek yuapmayi cok seven bir bayanim ve cok degisik tariflerim var yayinlamak isterim ama nasil yapacagimi bilemeiyorum ve cokda yogunum aslinda ama yayinlanirsa sevinirim burda doguma buyumeyim ve cok degisik kulturlu insanlar var ve hepsinden bazi yemek tarifleri aldim veya bizim mutfagimizin malzemelerine katib degisik tatlar cikartim ne zaman dir yazmak istiyordum bugune nasipmis sitenizde basarilar dilerim.
Ben aslinda en cok ogrenmek istedigim su mukemel pastalar var onlari yapabilmek bu tur tariflere yer verirmisiniz bilmem ama sizin yorumlamanizlan cok guzel olabilecegini dusunuyorum.iyi gunler dileyerek kolay gelsin diyorum.byyyyyyyy

Sizi taniyali henüz 2 gün bile olmadi ama aklim hep bu sayfada. Tariflerinizi firsatbulunca deneyecegim. Herkese selamlar

Quik

ilk yemek etkinligi icin 30 tarif cok iyi bir sayi.. katildigim icin sevinc duydum simdi

baska tur etkinlikler de duzenlenebilinecek (dogru yazdim mi?) demek ki...

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)