Mandalinalı Pasta
Fırın Poşetinde Kuzu Tandır

Pazar Sabahı

Kahvalti_sofrasi

Pazar sabahı 8'de hazırlamaya başladığım, saat 10'da hazır değil diye mutfak kapısını kilitleyip herkesin sabrını denediğim, 10:30'da küstürdüğüm kişileri zorla başına oturtmaya çalıştığım kahvaltı masası.

Yesil_zeytin

Bir ay önce pazardan aldığım yeşil zeytinlerle hazırladığım çizik zeytinler...

Makinede_tahilli_ekmek

Aliye'ye deneme sözü verdiğim hazır un karışımlarıyla ekmek makinesinde yaptığım tahıllı ekmek ve üzerine sürmek için hazırladığım acıka. Ekmeği tadanların "güzel ve hafif olmuş" sözleri üzerine sevinçle "benim arkadaşım hazırladı o karışımı!" demem...

Comments

hatice'nin acika tarifi nasil bimiyorum ama benim herkesin cok begendigi bir tarifim var:
yarim su bardagi kirmizi pul bibere bir limon suyu ve bardagi dolduracak kadar su koyun, 5 - 6 adet sade galeta 3 dis sarmisak ve bir avuc ceviz icini birlikte robottan gecirin ve kirmizi biberle karistirin. icine 2 yemek kasigi domates veya biber salcasi, zeytinyagi, kimyon ekleyin. malzemeleri sevdiginiz aci dozuna gore azaltip arttirabilirsiniz.

bende acuka tarifi arıyordum. ama biber salcası cok tuzlu yapıyor bu acukayı. tuzu azaltmak icin ne yapılabilir? yardımcı olabilirmisiniz

sen ne supersin ya.inanilmaz seyler hazirliyorsun.hala saskinim....seni taniyanlar cok sanslilar.bizde seni internette buldugumuz icin sansliyiz..
tesekkurler Hatice...

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)