Piramit Pasta
Mahluta Çorbası

En Çok Sevdiğiniz Öğün Hangisi?

kahvaltı

Öğünler arasında benim favorim kahvaltı. Özellikle de pazar sabahları günün ilk ışıklarıyla mutfağa girip annemler için hazırladığım kahvaltıları çok seviyorum (kardeşim bu sene dershanesi dolayısıyla katılamıyor bize). Hem çok fazla birşey yapmanıza gerek kalmıyor, hem de sohbet sofradaki yiyeceklerden çok daha önemli rol oynuyor.

elma patates

Dün sabah da hamur işi yapmama gerek olmadığını görüp mutfaktaki ufak tefek malzemelerle sofrayı hazırladım. Minik taze patatesleri elma dilimleri halinde fırınladım.

yumurta dolması

Yumurta sarılarını mayonez ve karabiber ile karıştırdım. (sağlıksız deyip yememezlik etmesinler diye annemle babama içinde mayonez olduğunu söylemedim. Bu arada anlamasınlar diye az mayonez koyunca hayalinizdeki krema şeklini veremiyormuşsunuz...)

en sevdiğim yiyecek!

Sofraya son olarak da benim en sevdiğim tabağı hazırlayıp yerleştirdim. Kahvaltıdan birkaç saat sonra da kahveyle beraber annemin bu ay üçüncü defa yaptığı harika tatlıyı ikram ettim:

aşure v.3

Yarın kardeşimin sınıfı için yapacağım aşureyi saymazsak bu hafta değişik tarifler deneyeceğim bir etkinlik yok maalesef. Epeydir görüşemediğimiz lise arkadaşlarımı bize davet etmek için ideal bir zaman demektir:)

Comments

Mrb.
Hatice hanım, öncelikle sizi tebrik ediyorumve size hayranım gerçekten muhteşem bi insansınız iş,çocuk,eş ve portakal ağacı bunları nasıl birlikte yürütüyorsunuz ve bu kadar insana cvp veriyorsunuz.Benimde sizinkinden küçük bir kızım var ve ben artık ara ara depresyona giriyorum iş ve ev arasında denge oluşturamadığım için.Bu işi nasıl yapıyorsunuz bana biraz tüyo verin.Reklamlarda sizin sitenizin adı geçiyor eşim bile aaa portakal ağacı bak onun sitesi çıkıyor diyor.Yüreğinize emeğinize sağlık keşke sizin gibi marifetli olabilsem.Tek kelimeyle mükemmelsiziniz....

en sevdiğim öğün KAHVELTI bu güzel hafta sonun da sizden güzel bir kahvaltı sofrası istiyoruz Hatice hanım kış gelince yeme şevkim artıyor farklı bildiğiniz omletler varsa bizimle paylaşır mısınız?"

resimlerdeki tabaklarınızı çok beyeniyorum nereden aldığınızı genel olarak yazabilirmisiniz

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)