Teyzemin Sofrası
Üç Renkli Börek

Muzlu ve Hindistan Cevizli Pasta

Bounty_pasta

Dar vakitlerde pasta yapmam gerekince genelde markete gidip çikolata reyonlarında dolaşarak değişik bir pasta fikri üretmeye çalışıyorum. Almanca pasta kitaplarını karıştırırken gördüğüm malzemelerden biri karşıma çıkmışsa işim oldukça kolaylaşıyor. Cumartesi günü de hızlı pasta yapma malzemelerini aldıktan sonra (hazır pasta keki + creme ole + krem şanti + süt) çikolata reyonuna yöneldim. Yeğenime sevdiği çikolatalardan alırken minik bounty'leri (hindistan cevizli çikolata) gördüm. Aklıma Torten Hits kitabındaki pastalardan biri geldi. Listeye 1 paket bounty miniatures, 2-3 muz, 1 paket de hindistan cevizi ortaya bu pasta çıktı.

Creme ole ve krem şanti ile krema hazırlama fikrini Emine hanım'ın bir pastasında görmüştüm, hindistan cevizi de eklenince herkes kremanın tadını çok beğendi...

Muzlu ve Hindistan cevizli Pasta

Malzemeler

  • 1 adet sade pastaban (hazır pandispanya)
  • 1 paket vanilyalı creme ole
  • 1-1,5  paket sade krem şanti (toz)
  • 500-750 ml süt
  • 2-3 yemek kaşığı hindistan cevizi
  • 2-3 muz
  • 1 paket bounty miniatures (ya da coco star)

Hazırlanması

  1. Creme ole'yi, krem şantiyi ve 2 yemek kaşığı hindistan cevizini bir kaba alın. İstediğiniz yoğunluğa gelene kadar azar azar süt ilave ederek mikser ile çırpın. Karışımı buzdolabına kaldırıp 15-20 dakika bekletin.
  2. Pastabanın alt katını 1 yemek kaşığı süt ile ıslatın. Üzerine bolca krema sürün. Bir muz ve küçük parçalara bölünmüş birkaç çikolatayı bu kata dizin. Diğer katı da ıslatıp üzerine kapatın.
  3. Kalan kremayı üzerine ve yanlarına sürün. (Eğer pastayı ertesi gün ikram edecekseniz bu halde buzdolabına kaldırın. Üst süslemesini ertesi gün yapın.) Kalan muz ve çikolatalar ile pastanızın üzerini süsleyin. Kalan boşluklara hindistan cevizi serpin. (Kremanız hindistan cevizli olduğu için pütürlü gözükecek, üzerine tekrardan hindistan cevizi serperek bu görüntüyü engellemiş oluyorsunuz.)

Comments

sevgili hatice,
ben senin siteni tesadüfen keşfettim ve 4 aydır da sessiz takipçilerindendim.tariflerin ve görüntüleri çok güzel.hepsi denenmeye değer şeyler.severek takip ettiğim bir siten var.Ne mutlu sana ki böyle güzel işler çıkartabiliyosun ve bu kadar sevenin var.bende sana yazmak istiyodum ama herhangibir tarifini denemeden de yazmak istememiştim.senin tariflerinden ilk yaptığım bu pasta oldu.cuma günü iş çıkışında aldım malzemelerini.akşamdan yapıcaktım ama olmadı cumartesi günü yaptım.herkes bayıldı.önceliklede yeğenim fatoş.o da çok meraklı daha bu yaşta.pastayı yaparken her aşamasında başımda durdu dikkatlice baktı.sonrada afiyetle tadına baktı.bu güzel lezzetleri bizimle paylaştığın için çok teşekkürler.bugün yine bu pastadan yapıcam,denemeyenlerede ısrarla tavsiye ederim mutlaka yapın,pişman olmazsınız.eh artık bende şeytanın bacağını kırdım sayılır,bundan sonra diğer tariflerinide deneyip yazmaya devam ederim inşallah.herkese kolay gelsin,bye...

1 adet sade pastaban (hazır pandispanya)

bunu nerden aliyorsunuz?? yada nasil yapiyorsunuz??

Acaba Hollandada varmi??

hatice merhaba
ben krem şanti miktarını öğrenebilirmiyim paket mi poşet mi 1 paketten 2 poşet çıkıyor ya.
teşekkürler

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)