Lebeniye Çorbası
Kafesli Pilav

Hafta Sonundan İki İftar Sofrası

Annemin_iftari

Geçen hafta her gün farklı bir iftar sofrası hazırlayacağım diye uğraştıktan sonra cumartesi ablama, pazar günü de eşimin ailesiyle anneme iftar davetine gitmek benim için çok keyifliydi. Bir de unutulmaması gereken, ileride okuduğumda beni gülümsetecek olan annemlere sürpriz iftar ziyaretimiz vardı geçen hafta içinde. Bazı olaylardan dolayı yelkenlerim bir parça inik olunca anneme haber vermeden yemeğe gittik. Doğrusu ben annemi gayet iyi tanıdığım, misafirini iyi ağırlayamazsa ("biz misafir değiliz!" sözleri bir işe yaramıyor bu durumlarda) nasıl üzüldüğünü bildiğim için haber vermeyi önerdim ama fikrim pek kabul görmedi. Hatta yolda anneme halini hatrını sorarken söylememeyi başarmam şaşkınlığa yol açtı. İşin en komik yanı da annemin "akşam için ne pişirdin?" sorusuna bir önceki günün menüsünü saymamdı. Sonuçta akşamın sonunda hepimiz gerekli enerjiyi toplamış, hafta sonuna daha da mutlu girmeyi başarmıştık. Ablam ve annem de sonraki günlerde epeyce yorulup fotoğraflanmak için ideal yemekler hazırlamışlardı yine.

Annemin menüsü:

  • Ezogelin çorbası

Tepsi_mantisi

mantının pişmeden önceki hali

Et

  • Arpacık soğanlı, nohutlu kuzu kebap

Pilav

Semizotu_salata

  • Semizotu salatası
  • Su böreği

Katmer_tatlisi

Ablamın menüsü:

Bamya

Salata

  • Yeşil Salata
  • Vişne kompostosu

Kafesli_pilav

Gul_boregi

Sekerpare

Comments

hatice hanım tarıflerınız sunumlarınız mukemmel ınanın sızın sıtenıze bakmadan yemek yapamaz oldum .bıldııgım yemeklerde bıle degısık bır püf noktası varmı dıye bakıorum ellerıne saglık :))

aaayy ayyyy olamaz ya dehset güzel tarifler hayranlikla izliyorum ellrinize ruhunuza saglik.sanat buna derler tüm islam alemine hayirli ramazanlar diliyorum almanya dan kucak dolusu sevgiler saygilar

merhaba butatlıyı bende yapıyorum.arzuya göre
üstüne franbuazlı sosta konabilir
tadı gayet güzel oluyo.

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)