Son Dakika Menüsü
Üç Renkli Tatlı ve Hafta Sonu Sofrası

Comments

ben de patates sevenler için çok güzel bi tarif vereceğim çok kolay ama çok da lezzetli;
İstediğimiz sayıda patatesi haşlıyoruz pişip soğuyunca kabuklarını soyup küp küp kesiyoruz. Sonra tavamıza azcık z.yağı koyup patatesleri içine atıyoruz biraz tuz ve kırmızı biber ekleyip koıştırıyorz kapağını kapatıp pişmeye brakıyoruz !!! denyin çookkkk lezzetli öz. makarna ve yoğurtla çok güzel oluyor

benim tarifim pratik ve güzel bir irmik helvası.
1,5 su bardagı irmik 3 çorba kaşıgı tereyağ ile kavrulur sonra 1 subardağı şeker ve 1 su bardagı süt ilave edilir, kısık ateşte 1-2 dk. kaynatılıp altı söndürülür ve kapağı kapatılarak içini çekene kadar 10 dk dinlendirilir ve katılaşınca servis yapılır. afiyet olsun.

slm bende sizlere bir ıspanaklı kek tarifi verim.
4 yumurta 2bardak şeker 1 bardak sıvı yağ 1paket kabartma tozu 1paket vanilya 1su bardağı haşlanmış ıspanak aldığı kadar un tepsiye konup pişirilir(ıspanaklar haşalnandıktan sonra robottan geçirilir)üzerine bir paket krem şanti yapılıp sürülür krem şantiyi sürmeden önce biraz kekten alınıp robottan geçirilir ve krem şantisi sürünce üstüne serpilir aynı yeşil fıstık görünümü veriyor biraz soğuduktan sonrada servis yapılır kızım çok seviyor bunu ıspanağı yemediği için bende böyle yediriyorum AFİYET OLSUN..

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)