Son Dakika Menüsü
Üç Renkli Tatlı ve Hafta Sonu Sofrası

Comments

Merhabalar, Benim de bir taze fasulye tarifim var. Özellikle çocuklar fasulyenin bu halini severek yiyor. Fasulyeleri yıkadıktan sonra bıçakla ince ince doğruyoruz. Yarım çay bardağı su ve tuz ilave ettikten sonra tencerede kısık ateşte yumuşamalarını sağlıyoruz (aslında benim ilk öğrendiğimde fasulye haşlanıyordu. Ama haşlandığı zaman vitamininin gittiğini düşündüğüm için ben böyle yapıyorum.) Ayrı bir tencerede 1 tane kuru soğan, bir kaç tane sivri biber, 1 tane domatesi kavuruyoruz. Üzerine yumuşayan fasulyeleri de katıp 5 dakika daha kavurmaya devam ediyoruz. Daha sonra üzerine 4 tane yumurta kırıyoruz, karabiber, pul biber ve tuz ilavesinden sonra tekrar karıştırıyoruz. Yumurtalar piştikten sonra yemeğimiz hazır. Afiyet olsun :)

bencede yumurtalı ıspanak cok lezzetli bir tarif yaptım cok güzel oldu

Çok güzel fikir bunlar hem ucuz hemde pratik bir tarifte benden patatesleri yıkayıp kabuğunu soymadan(orta büyüklükte patates)tuzlayıp yğlı kağıt serilmiş fırındapişir yanına kahvaltı ,soğan salatası ,soğanı tuzla ovup reyhan katılmış ve sıvıyağ ekle tabiki bir yere gitmeyeceksen birde yanına süzme yoğurdun içine katılmış sarmısak çok az domates salçası,maydanoz istediğin baharat ve sıvıyağ gezdirip karıştır ister patatesin üzerine istersende ekmek üstüne sür servis yap.Biz ne zaman eşimle eve yorguuun bir şekilde kendimizi attıysak ikimizinde hazırlayacağımız bu menüdür.

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)