Son Dakika Menüsü
Üç Renkli Tatlı ve Hafta Sonu Sofrası

Comments

Benim tarifim bier yaz tarifi ama madem konu bu tip yemeklerden açıldı, bunu yazmadan geçemeyeceğim, çok severek yiyoruz. Patlıcanları alaca soyup boyuna 4'e bölüp, küp küp doğruyoruz, zeytinyağlı türlüde olduğu gibi. Tuzlu suda haşlıyoruz ve suyunu süzüp önce domatesi sonra patlıcanları kavurup yiyeceğimiz zaman sarımsaklı yoğurtla karıştırıp yiyoruz. Ölçüsü de olmuyor tabi bu tip yemeklerin, herşey göz kararı.

Herkese merhaba,bende ıspanaklı bir tarif vermek istiyorum (herkesin bildiği bir tariftir mutlaka). Önce 1 kg ıspanağı haşlıyorum,suyunu sıkıp servis tabağına alıyorum(yaprak kısımları olursa daha güzel oluyor).Bir tencere biraz su ve sirke koyup kaynatıyorum,kaynayan suya 3-4 adet yumurtayı tek tek kırıp,pişiriyorum(çılbır gibi).Pişen yumurtaları ıspanağın üzerine alıyorum.Daha sonra yumurtaların üzerine sarmısaklı yoğurt koyuyorum.En son üzerine kızdırılmış ve kırmızı biber konulmuş yağ gezdiriyorum servise hazır hale geliyor.

Ispanağı bende çok severim ama yumurta ile olunca uzak dururum :) ıspanağı kendi suyunu çekinceye kadar kavurup sonrasında sarımsaklı yoğurt ile karıştırır üzerine salça sosu gezdiririm. Bir de pratik ve ucuz bir tarif fırından aldığım iki adet ekmek hamuruna bir tatlı kaşığı tuz, az şeker, sıvı yağ ve un ekleyerek biraz yoğurur sonrasında fırın tepsisine yayarım.üzerine sulandırılmış salça sürer evde ne malzeme var (domates,sucuk,zeytin,mantar vb.) üstüne yayıp kaşar peynir ile süslerim. Pratik bir pizza olur. çok da güzel kabarır :)

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)