Son Dakika Menüsü
Üç Renkli Tatlı ve Hafta Sonu Sofrası

Comments

Merhaba Hatice,

Son söyleyeceğimi ilk söyleyeyim , beni yine ağlatmayı başardın. İlk gazetete yazmaya başladığında, sonra Ayşe İkbal dünyaya geldiğinde ,daha sonra hac'a gittiğinde... hepsini mutluluktan göz yaşıyla karşıladım. Bu defa ki (yumurtalı ıspanak) duyarlılığın da ise dayanamadım seni tebrik etmek istedim. Allah gönlündeki güzellikleri hiç eksiltmesin canım.

Merhaba,
Benimde buna benzer meşhur bi yemeğim var. Eşim çok seviyor. Ispanak yerine patates kullanıyorum.Patatesleri küp küp ufak ufak doğruyorum.Soğan pembeleşince yemeğinini yapar gibi ama az suyla pişiriyorum.Patatesler pişip suyuda iyice azalınca üzerine yumurtasını ve mazdanozunu ekliyorum. Yanına birde kıymalı makarna oldu işte...
Görüşmek üzere ;)

walla arkadaşlar portakallı ördek de çok zor bi tarif değil. ördeği tuzlu suda bikaç saat bekletip salamura ettikten sonra düdüklüde haşlarken içine bir portakalı dilimliyosunuz, sonra da üstüne portakal suyu gezidirip fırına veriyosunuz. lezzetlidir yani ben çok severim. yumurtalı ıspanak sevmem ama, ıspanağı tek başına hafif kavurup üstüne tavaya kırdığım yumurtaları tek tek yerleştirip üstüne de sotelenmis mantar serpiştirince çok güzel olur. üstüne artık sarımsaklı yoğurt biberli yağ falan tercihe kalmış. sağlıcakla kalın.

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)