Son Dakika Menüsü
Üç Renkli Tatlı ve Hafta Sonu Sofrası

Comments

Hatice merhaba, benimde pratik ıspanak tarifim var fakat haşlandığı için vitaminin gittiğine inanıyorum ne varki eşim çok seviyor bunu.Ispanağı yıkayıp küçük küçük dograyıp haşlıyorum sonra çıkarıp süzdürüp soğan ve sarımsakla kavuruyorum. Tuz atıp servis yapıyorum.Bazen de yumurta kırıyorum. Sevgilerimle her şey gönlünce olsun.

Merhaba herkese.Bende özellikle yaz aylarında yaptığım bir tarifi vermek istiyorum.
250 gr kıyma ,1 büyük soğan,patetes,havuç,yeşil ve kırmızı biber
Yağda önce piyazlık doğranmış soğanlar kavrulur ,sonra kıyma ,diğer tüm malzemelerde kibrit çöpü şeklinde doğranıp,pişme sırasıyla eklenip kavrulur.Tuz,pul biber ve kimyon eklenir. Kimyonu hiç bir yemeğe bu kadar çok yakıştırmamıştım doğrusu

Selamlar!
Ispanaklı yumurtayı çok seviyorum, doğrusu! Kıymasız olarak... Aklıma ilk gelen pratik ve doyurucu yiyecek patatesli omlet (arkadaşlar da değinmişler): patatesleri küpler halinde doğrayıp ya bol kızgın yağda ya da teflon tavada az yağda arada bir çevirerek kızartıp üzerlerine çırpılmış yumurta kırıyoruz, tuz-kırmızı pul biber serpiyoruz. Yumurtalı bir şey yemeyen kızım buna bayılıyor.
Bir de peynirli omlet geliyor aklıma: yağladığımız teflon tavada ezilmiş beyaz peynire yumurta kırıp karıştırıyoruz. Çocukluğumda kahvaltıda bundan başka bir şey yemezdim. Tabii bir-iki çatal alır, kalkardım sofradan. Sevgiler.

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)