Son Dakika Menüsü
Üç Renkli Tatlı ve Hafta Sonu Sofrası

Comments

ya hanımlar gerçekten bir harikasınız!!!

Kahvaltı yada çay altı için başka bir klasik tarif de şu:Yumurta,süt (veya su)ve un çırpılır.Ekmekler dilimlenir.Her bir ekmek iki taraflı bu karışıma bulanarak kızgın sıvıyağda kızartılır.Teflon tava olursa azcık yağla da kızartılabilir.Immmmhhh!Tabi yağ ve yumurta içerdiği için yanında söğüş mutlaka olmalı.Veya mayalanmış hamur (fırından dinlenmiş olarak alınabilir)ekmek hamuru küçük parçalar halinde kopartılır.yağlı tezgahta elle açılarak içine çökelek/haşlanmış patates,peynir vs konulup (yarım daire şeklinde) iyice kapatılır.Kızgın yağda kızartılır.Olay budur.

Her türlü sebzeyi(kabak,ıspanak,semizotu,fasulye,ısırgan,patlıcan,pırasa vs... soğanla azcık kavurup salça ekleyerek pişmesine yakın bir tutam bulgur ve kaynar su ekleyerek biraz daha pişirirseniz doyurucu yemekler yapmış olursunuz.Yine soğan mıhlaması yani kavrulmuş soğan ve kıymanın üzerine aynı ıspanaktaki gibi kıracağınız yumurtalarla harika çayaltı(çayın yanına iyi giden yiyecekler) yapabilirsiniz. Yine 1 gece önceden ıslatıp soyduğunuz ve doğradığınız kuru baklalarla yaprak sarması yapıp "tencerenin dibine koyduğunuz bir parça etli/etsiz kemikle" hafif ateşte pişirerek değişik bir dolma lezzeti yakalayabilirsiniz.Son olarak da (yazın daha lezzetli olur)halka doğranmış soğan ve biberi kavurup(kıyma da konabilir)pişince küp doğranmış domatesleri ekleyerek (kışın salça eklenebilir) pişmesine yakın pirinç/bulgur ekleyerek hele de biberler azcık acıysa nefis bir yemeğiniz olacaktır...

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)