Son Dakika Menüsü
Üç Renkli Tatlı ve Hafta Sonu Sofrası

Comments

..bolca sogan bolca domates birkac patlican 2 dis sarimsak yeterince siviyag ve tuz ile su ve salca eklemeden kisik ateste pisirip ekmekle bandira bandira yiyebileceginiz ve de tadi damaginizda kalacak olan kolay bir tarif..e bunun yanina 5 dakikada hazirlanip 10 dakikada pisen bir Fransiz kurabiyesi yakisir herhalde degil mi arkadaslar..bunun icin de 3 su bardagi hindistan cevizi 3 yumurta 1 su bardagi sekeri elle karistirip ceviz buyuklugunde yuvarlaklar yapip 175 derecede ustleri fazla kizarmadan pisirmeniz yeterli olacaktir kanimca(arzu edilirse iclerine cikolata parcalari ya da findik ici konulabilir)..
iste sizlere karniniz zil caldiginda ya da aniden kapinizin zili caldiginda cebinizi yakmadan evdeki malzemelerle imdadiniza kosacak olan kolay iki tarif..
afiyetle kalin

Durun bir dakika! Bir tarif de benden ama klasik bir yaz aksamı için... Yarısı tatlı, yarısı acı sivribiberlerin çekirdeklerini çıkarıp, yarım yarım doğrayın. Teflon bir tencereye (pilav tenceresi ideal) yarım bardak sıvıyağ döküp, biberleri ekleyin. Ve biberleri -dikkat burası püf noktası- harlı ateşte kapağını kapatıp yumuşatın. Ben fazla kavuruyorum. Hafif yanığa dönük olana dek. Sonra 6-7 domatesi küçük küçük doğrayıp, eleyin. Domateslerle biberler biraz daha pişince kısık ateşte pişirmeye devam edin. Super super oluyor benden soylemesi..Ozellikle de benim gibi biber kızartmasını sevip evinde yapamayanlardansanız.. Bu alternatif bir öneri. İsteyen sarımsak da oyabilir ama ben tercih etmiyorum... Şimdiden afiyet olsun!

simplebubbles.blogspot.com

selam.bu sitenizi 3.kez ziyaret edişim.katmerli poğaça tarifinizi denedim.eşim çok beğendi.japon güneşi adlı yemeğinizin sunumu çok hoş olmuş.tarifini aklımın bir köşesine yazdım.en kısa zamanda deniycem.bundan sonra sitenizin takipçisiyim.değişik güzel tariflerinizi bekliyorum.tşk.

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)