Son Dakika Menüsü
Üç Renkli Tatlı ve Hafta Sonu Sofrası

Comments

sevgili hatice blacığım yumurtalı ıspanagı ben ilk defa geçen hafta tattım. annem önceleri yapıyormuş ama ben bir sene boyunca egitimim dolayısıyla başka bir yerde kaldıgım için yeni tatmış oldum ve çok güzel bir yemek. begenerek yiyorum özellikle yemek seçmediğim için (bir kaç yemek hariç )ıspanagın her türlüsünü yiyorum. bu tarifte çok güzel bir tarif ve bu siteyi açtıgın için teşşekür ediyorum

merhaba Hatice
uzun zamandır sürekli sitenizden tarifler alıp yapıyorum.Hepside çok güzel oluyor.Dün akşam misafirlerim vardı,ikramlarım yine senin tariflerindi.Hepsi çok beğenildi.
TEŞEKKÜR EDİYORUM

Merhaba Hatice,
bir pratik tarif de ben vermek istiyorum. kuru yesil fasulye kavurmasi. yumurtali ispanak tarifine cok benziyor. yanliz fasulyeler kuru oldugu icin once haslamak gerekiyor(daha sonra fazla pisirilmeyecegi icin iyice haslamak gerekiyor). sonra soganla biraz kavruluyor. istege gore baharat konuyor, uzerine yumurta kiriliyor ve yumurta eklendikten sonra fasulye karistirilarak yumurtalarin iyice dagilmasi saglaniyor. Eger mumkunse Tokat fasulyesiyle yapilmasini tavsiye ederim. taze yesil fasulye ile nasil olur bilmiyorum ama kurusu ile harika oluyor.Bir de Hasan pasa kofte icin yaptigim patates puresi cok fazla geldi, bu kalan pureyi nasil degerlendirebilirim? icinde yumurta olmasi sebebiyle yemeklerin yaninda servis yapmak istemiyorum, buzluga atsam bozulmadan saklayabilirmiyim?
Son olarak puding tarifi veren arkadaslara tavsiyem pudinglerinin icine taze meyve eklemeleri. kucuk kucuk dogranmis meyveler, elma, uzum, muz,...pudingler kucuk kaplarda, ceviz, hindistan cevizi esliginde servis yapmak icin cok ideal. hele hazir pudinglerle, ben vanilyali puding kullaniyorum, yarim saatte hazir. Tesekkurler

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)