Son Dakika Menüsü
Üç Renkli Tatlı ve Hafta Sonu Sofrası

Comments

Kahvaltı için hazırladığım bir tarif var. Yaz aylarında daha çok yapıyorum. Belki yazan arkadaş da olmuştur. Sızma zeytin yagına dogradığım 5-6 adet sivri biberi ekleyip kavuruyorum sonra 3-4 domatesi dograyıp ustune ekliyorum kısık ateşte pişiriyorum. Sonra tuz ve karabiber ekliyorum. Nefis oluyor. Hele tandır ekmeği varsa super oluyor.
Tarifleri not alacağım harika pratik ve lezzetli tarifler var gibi görünüyor.
Mutfagınızdan bereket eksik olmasın
Yasemin

ne kadar güzel tarifler paylaşmışsınız kızlar! hepinizin eline sağlık.. en çok yazılan tariflerden biri olan karnabahar kızartmasını en yakın zamanda deneyeceğim.. :)


Pırasalı börek!

Hatice hanım, anneciğimin pırasalı böreğini tarif edeceğim umarım beğenirsiniz :)
1 kg pırasa,1büyük soğan,istediğiniz ölçüde sıvı yağ ben 1 çaybardağına yakın kullanıyorum,salça,pul biber, ekmek hamuru.
Soğanı yemeklik pırasayıda 4 bölerek doğruyorum yağda kavurup sona yakın salça, pul biber, tuzu ekleyip bir kaç dakika sonra altını kapatıyorum.
Öncede yarım paket margarinle (teremyağ kullanırım ) yoğurup buz dolabına kaldırdığım 4 ekmek hamurunu ikiye bölüp yağladığım tepsinin altına elimle açarak yerleştiririm, üzerine pırasa harcını serip ikinci hamurla kapatır fırına veririm.
Bunu dilerseniz pide şeklinde de yapabilirsiniz.
20 ytlden daha ucuz ayranla servis yapabileceginiz 1 öğün.Günümüzün şartlarında 20ytlye hafta geçiren aileler biliyorum biraz daha tasaruf ve paylaşım diliyorum.

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)